کد خبر : 54863 تاریخ ثبت : 1396/4/10 08:03:01

واکنش شخصیت ها و گروه های لبنانی به عملیات ارتش در عرسال

به دنبال عملیات موفقیت آمیز روز جمعه ارتش لبنان در مناطق مرزی عرسال که منجر به کشته شدن و دستگیری تعداد زیادی از عناصر تروریستی شد، مسئولان و احزاب مختلف لبنان حمایت خود را از ارتش و نهادهای امنیتی و نظامی لبنان ابراز داشتند.

به گزارش مطاف24  نقل ازارتش لبنان روز جمعه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که در پی عملیات علیه تروریست ها در منطقه عرسال در شرق لبنان چند تروریست کشته و چند نفر دیگر بازداشت شدند.
در اطلاعیه ارتش لبنان آمده که در جریان عملیات ارتش علیه مقر تروریست ها در اردوگاه های پناهجویان سوری در عرسال پنج تن از تروریست ها در عملیات انتحاری خود را منفجر کردند.
ارتش لبنان گفت که 7 تن از نیروهایش در جریان عملیات زخمی شدند.
گفته می شود نیروهای جبهه النصره هدف عملیات ارتش بوده اند.
تارنمای «العهد» گزارش داد که در عملیات ارتش 350 تروریست بازداشت شدند.
بسیاری از گروه ها و شخصیت های سیاسی عملیات ارتش لبنان علیه تروریست ها را تبریک گفتند.
منطقه عرسال در شرق لبنان و در مرز بین این کشور و سوریه قرار دارد.
عرسال طی سال های گذشته شاهد حضور پناهجویان سوری و نیز عناصر مسلح تروریست بوده است.
ارتش و نیروهای مقاومت لبنان در ماه های اخیر تلاش خود را برای پاکسازی این منطقه و مناطق اطراف آن از حضور تروریست ها شدت داده اند.

**«میشل عون» رئیس جمهوری
میشل عون رئیس جمهوری لبنان روز جمعه در بازدید از اداره پلیس و نیروهای امنیت داخلی لبنان ضمن تبریک عملیات موفقیت آمیز ارتش در منطقه عرسال و بازداشت تروریست ها، این عملیات را بسیار خطرناک و حساس خواند و خوستار هوشیاری کامل نیروهای نظامی در مقابله با نفوذ عناصر تروریستی به لبنان شد.
عون در این بازدید که به دنبال عملیات موفقیت آمیز ارتش لبنان در مناطق مرزی عرسال انجام گرفت خاطر نشان کرد: عناصر تروریستی پس از شکست های اخیر در سوریه، تلاش می کنند وارد لبنان شوند و این مساله هوشیاری مضاعف نیروهای امنیتی و نظامی لبنان را طلب می کند.
رئیس جمهوری لبنان افزود: نیروهای پلیس باید با شهروندان رفتار محترمانه ای داشته باشند و در مبارزه با تروریست ها نهایت شدت و قاطعیت را به کار گیرند.
عون ادامه داد: لبنان با بحران های مختلفی درگیر است از بحران اقتصادی گرفته تا بحران پناهجویان و جنگ هایی که در اطراف کشور برپا شده و اردوگاه های پناهجویان که در حال تبدیل شدن به اردوگاه های نظامی است. ما در مرحله کنونی که گروه های تروریستی در سوریه دچار شکست شده اند با وضعیت سختی روبرو هستیم چرا که عناصر تروریستی تلاش خواهند کرد وارد لبنان شوند و جلوگیری از این اتفاق نیاز به هوشیاری بالای عناصر امنیتی و نظامی کشور دارد.

**«نبیه بری» رئیس پارلمان
نبیه بری رئیس پارلمان در تماس تلفنی با ژنرال «جوزف عون» فرمانده ارتش، عملیات نظامی ویژه ارتش در اردوگاه های عرسال را تبریک گفت و برای نظامیانی که در این عملیات مجروح شده اند آرزوی شفای عاجل کرد.

**ژنرال جوزف عون فرمانده ارتش
فرمانده ارتش لبنان در سرکشی به نیروهای ارتش که در عملیات عرسال حضور داشتند از اقدام شجاعانه آنها در رویارویی با تروریست ها و انجام ماموریت محوله به صورت دقیق و حرفه ای تشکر کرد. وی تاکید کرد که نیروهای ارتش اصرار دارند که اهالی اردوگاه از ضرر و زیان های ناشی از درگیری ها برکنار بمانند.
فرمانده ارتش لبنان افزود: عملیات روز جمعه نشان داد که ارتش تصمیم قاطع خود را در مبارزه با تروریست ها در سرتاسر خاک لبنان گرفته است و با همه سختی ها و هزینه ها این کار را به اتمام خواهد رساند.
عون خاطر نشان کرد: مرحله پیش رو شاهد تشدید عملیات های ویژه برای ریشه کن ساختن این غده خبیث خواهیم بود و نظامیان کشور باید آمادگی و هوشیاری بالای خود را در میدان دفاع از کشور و حفظ امنیت و ثبات آن حفظ کنند.

**«یعقوب الصراف» وزیر دفاع
وزیر دفاع لبنان گفت: حمایت سیاسی کامل و دائمی و مطلق خود از ارتش لبنان و اقدامات آن در مقابله با تروریست ها را اعلام می کنیم.
وی تاکید کرد که ارتش تا ریشه کن ساختن کامل تروریسم از تصمیم خود منصرف نمی شود.

**حزب الله: عملیات موفقیت آمیز صبح امروز در ارتفاعات عرسال کامل کننده عملیات نیروهای مقاومت در مرزهای شرقی بود که با هدف جلوگیری از نفوذ عناصر مسلح تروریستی به خاک لبنان انجام می گیرد/ باید همه دست به دست هم داده و راه نفوذ تروریست ها به کشور را سد کنند تا لبنان و مردم لبنان از خطرهای بزرگی که آنها را هدف گرفته در امان بمانند.

**وزارت خارجه فرانسه: حمله به نیروهای مسلح لبنان در اردوگاه های پناهجویان در شرق کشور را به شدت محکوم کرده و حمایت خود را از ثبات و امنیت لبنان اعلام می کنیم.

**«نقولا توینی» وزیر امور مبارزه با فساد: عملیات انجام گرفته در عرسال کشور را از عملیات های خرابکارانه علیه شهروندان بیگناه نجات داد.

**«غسان حاصبانی» وزیر بهداشت و معاون رئیس پارلمان: ارتش تنها نهادی است که قدرت دفاع از مرزها و خاک لبنان را دارد.

**«علی حسن خلیل» وزیر دارایی: عملیات ارتش یک عملیات پیشگیرانه در برابر نقشه های تروریستی بود/ نبرد با تروریسم از عراق گرفته تا سوریه و مرزهای شرقی کشورمان نبرد واحدی به شمار می آید.

**«معین المرعبی» وزیر امور پناهجویان: حمله به ارتش لبنان در اردوگاه النور و القاریه در عرسال را محکوم می کنیم/ نیروهای نظامی و امنیتی باید جهت حفظ امنیت و ثبات کشور با یکدیگر همکاری کنند.

**«مار بشاره پطرس الراعی» سر اسقف کلیسای مسیحیان: تبریک به ارتش لبنان و نیروهای امنیتی و پلیس به خاطر عملیات ویژه صبح امروز/ همیشه دستی پنهان از این کشور حمایت می کند.

**«فواد السنیوره» رئیس فراکسیون المستقبل: کسانی که دست به اینگونه حمله های تروریستی می زنند یا انحراف فکری دارند یا مزدورانی هستند که به دنبال بر هم زدن آرامش و ثبات لبنان هستند.

**«شیخ علی یاسین» رئیس جمعیت علمای صور: عملیات ویژه ارتش لبنان در عرسال در چارچوب جنگ پیشگیرانه با گروه های تکفیری بود و بر اهمیت مثلث «ارتش و ملت و مقاومت» در حمایت از لبنان تاکید کرد.

**«شیخ علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرای حزب الله: شکست های داعش در سوریه و عراق آنها را وادار کرده در مناطق اطراف از جمله در لبنان دنبال جای پایی برای خود باشند/ عملیات ارتش دستاورد بزرگی است که باید با پاکسازی ارتفاعات عرسال تکمیل شود.

**«شیخ علی خطیب» نائب رئیس مجلس اعلای شیعی: از فرماندهان و نیروهای ارتش لبنان که با مبارزه با تروریست ها امنیت را در کشور برقرار کرده اند تشکر می کنیم.

**تجمع علمای مسلمین: عملیات قهرمانانه ارتش لبنان در عرسال، لبنانی ها را از کمربندهای انفجاری گروه های تروریستی نجات داد.

**جنبش دموکراتیک لبنان: انفجار تروریستی صبح امروز را که منجر به زخمی شدن عده ای نظامیان ارتش شد محکوم می کنیم/ با توجه به برقراری امنیت در برخی شهرها و روستاهای سوریه پناهجویان سوری باید به کشورشان برگردند.

**جبهه کار اسلامی: ارتش لبنان سوپاپ اطمینان و ضامن حفظ ثبات در کشور است.

**حزب قومی اجتماعی سوری: عملیات ویژه ارتش در منطقه عرسال باعث حفظ لبنان از نقشه تروریستی خطرناک شد/ ارتش با این عملیات، آمادگی بالای خود در مقابله با هرگونه خطری علیه لبنان را به نمایش گذاشت/ نبرد با تروریسم در میدان های مختلف از موصل گرفته تا شام و لبنان یک نبرد بیشتر نیست.

**نشست احزاب و گروه های وطنی: عملیات امروز ارتش لبنان در ادامه تلاش های گسترده مقاومت در حمایت از لبنان در برابر تروریسم تکفیری است و ثابت کرد که تصمیم مقاومت در رفتن به سوریه و ارتفاعات لبنان تصمیم درستی بوده است.

**«علی خریس» عضو فراکسیون آزاد سازی و توسعه در پارلمان: ارتش لبنان حامی مردم و سوپاپ اطمینان کشور است.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار