«پروانه سلحشوری» رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا پیرامون انتخابات هیات رییسه این فراکسیون گفت: انتخابات درون فراکسیونی چهارشنبه برگزار خواهد شد و هماهنگی های لازم انجام خواهد شد. 

سلحشوری با اشاره به ترکیب جدید هیات رییسه این فراکسیون ادامه داد: در حال حاضر ترکیب هیات رییسه مشخص نیست. چند نفر از قبل اعلام آمادگی کرده بودند که برای هیات رییسه وارد فراکسیون شوند که بدلیل برخی اتفاقات در فضای سیاسی کشور از این مسئله دور شدیم. انتخابات ریاست جمهوری، هیات رییسه و حتی عملیات تروریستی نمایندگان را درگیر کرد و فرصت لازم برای هماهنگی به دست نیامد. البته امیدواریم این هماهنگی‌ها در چند روز آینده و قبل از انتخابات فراکسیون صورت گیرد.

او با تاکید بر اینکه «بعید می‌دانم در هیات رییسه فراکسیون زنان حضور داشته باشم» گفت: ترجیح من این است ذهنم را درحوزه‌هایی معطوف کنم که در آن‍ها تخصص بیشتری دارم. احساس می‌کنم فراکسیون زنان انرژی زیادی از من می‌گیرد و راندمان کاری من پایین می آید. اگر هم بخواهم در هیات رییسه بمانم، فقط برای ریاست است. اما فکر می‌کنم اگر از این حوزه به طور مشخص کمی دور شوم به علایق و تخصصات خودم در مجلس بیشتر خواهم رسید. 

عضو فراکسیون امید متذکر شد: با توجه به اینکه فراکسیون زنان یک تشکیلات صنفی است هیچ خانمی را نداریم که عضو این فراکسیون نباشد و طبعا خروج من از هیات رییسه به معنای خروج از این تشکیلات و یا بی‌توجهی به مسایل زنان نیست. معتقدم باید از تجارب دوستان دیگر هم استفاده شود. 

سلحشوری در خاتمه گفت: فراکسیون زنان عملکرد مقبولی داشته است. این هفته نشست خبری برگزار کرده و گزارش عملکرد یک ساله را به دوستان اصحاب رسانه اعلام می‌کنیم. فکر می‌ کنم این کار نشان دهنده پاسخگو بودن ما خواهد بود. تا جایی که مطلع هستم در فراکسیون‌های صنفی و سیاسی گزارش عملکرد یک ساله ارایه نشده است.