کد خبر : 49455 تاریخ ثبت : 1395/11/14 22:25:22
خرید گوجه وظیفه دولت نیست/ تنگ نظرانه با صنایع برخورد نکنید/برخورد با صید ترال نیاز به فرهنگ سازی دارد استاندار بوشهر در جمع دیّری ها عنوان کرد؛

خرید گوجه وظیفه دولت نیست/ تنگ نظرانه با صنایع برخورد نکنید/برخورد با صید ترال نیاز به فرهنگ سازی دارد

مصطفی سالاری استاندار بوشهر در نشست اشتغال و توسعه روستایی شهرستان دیّر حاضر شد و پای صحبت های دیّری ها نشست.

به گزارش مطاف24  استاندار بوشهر در نشست هم اندیشی اشتغال و توسعه روستایی شهرستان دیّر گفت:اگر در روستاها امکانات فراهم شود اما نتوانیم معضل بیکاری و اشتغال جوانان را حل کنیم عملا نتوانسته ایم مشکلات جامعه را برطرف نماییم.

وی افزود: در بحث گازرسانی تاکنون 100 درصد شهرها و 90 درصد روستاهای شهرستان دیّر ازاین نعمت برخوردار شده اند  که ظرف چند ماه آینده  تمام روستاهای این شهرستان گازرسانی می شود،همچنین در زمینه برق رسانی تاکنون دو پست فشار قوی در دو بخش آبدان و بردخون راه اندازی شده است.

مصطفی سالاری با بیان اینکه مهمترین اولویت در توسعه شهرها و روستاها توجه به مدرسه و مقوله آموزش است اظهار داشت:اگر ما دانش آموزان نخبه را  تجلیل کنیم و به آنها اهمیت دهیم در توسعه آینده جامعه اثر گذار است.

وی  تصریح کرد: مهمترین داشته های ما نیروهای انسانی هستند  که باید مورد توجه قرار گیرند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه  مشکلات استان ما صرفا منابع اعتباری نیست اضافه کرد: مهمترین داشته ما که صدها برابر گاز و نف و بقیه ظرفیت ها می ارزد منابع انسانی است که با پرورش همین فرزندان و کودکان محقق خواهد شد.

این مقام مسئول  در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان دیّر گفت: نیروی انسانی جذب شده، بخشی از تجهیزات آمده و بخشی هم خرید شده در تهران هست و تلاش می کنیم تا پایان سال به بهره برداری برسد و بیمار پذیرش کند.

سالاری در رابطه با جاده میانی: با رفع  نواقصات قطعه سوم این جاده تلاش می شود  تا پایان سال تکمیل کنیم.

وی درباره بزرگراه دیّر بوشهر را پروژه  مهمی دانست و بیان کرد: از سمت بوشهر چندین قطعه شروع کرده ایم و از سمت دیّر نیز چندین قطعه را شروع می کنیم.

استاندار بوشهر در حوزه بندری نیز گفت: انبار و محوطه انبار که امروز افتتاح شد و لایروبی که شروع شده  و عمق را از 4 به 6 متر برساند و همچنین اسکله آُلی شمالی را برای پهلوگیری لنج های تخلیه شده آماده می کنیم.

وی ادامه داد: کشت گوجه فرنگی هم فرصت و اشتغال است و هم جایی تهدید می باشد که دلیلش کشت اضافه است که با توجه به افزایش کشت در استان های همچوار  نیازمند برنامه ریزی ملی است.

وی با بیان اینکه کشاورزان خود باید با رعایت میزان کشت به جهاد کشاورزی کمک کنند افزود: وظیفه اصلی دولت خرید محصولات کشاورزان نیست  بلکه نقش هدایتی دارد و باید اعتبارات را در زمینه عمران، سازندگی  و ایجاد اشتغال هزینه کرد.

مصطفی سالاری در خصوص سفّاران با تأکید بر اینکه اعتقاد ما این است که ملوانان نباید بیکار شوند عنوان کرد: تا لنج هست باید معافیت هایی داشته باشد و در حال حاضر معافیت ها شفاهی است و تلاش می کنیم که به روی کاغذ بیاید و یک حق قانونی و رسمی برای ساحل نشینیان بگیریم.

وی درباره صید غیرمجاز گفت:  این مشکل نیاز به فرهنگ سازی  و همکاری مردم با دستگاه های ذیربط دارد  هرچند تلاش های جسته و گریخته ای نیز از سوی ما صورت گرفته که جوابگو نیست.

استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان دیّر تصریح کرد: یکی از پروژه ها محور  بین شهر دیّر و کنگان است که بدنبال ایجاد یه منطقه گردشگری هستیم و در کنار آن جاده وفاق ساخته شود.

سالاری در خصوص کوه نمک جاشک گفت: اگر دو  «ان جی  او» از دو شهرستان دیّر و دشتی آمادگی و توان داشته باشند عهده دار ارائه خدمات آنجا شوند ما هم آمادگی حمایت  داریم.

وی  جزیره نخیلو را یکی از ظرفیت های بزرگ گردشگری شهرستان دیّر دانست واضافه کرد: روستاییانی که آمادگی دارند خانه هایشان را با معماری سنتی ساخته و پذیرای گردشگران باشند ما نیز تسهیلات بانکی  در اختیار آنها قرار می دهیم.

این مسئول خاطر نشان کرد:صنایع باید با مردم تعامل داشته باشند ولی با تنگ نظری با این صنایع مواجه نشویم ،آمدن این صنایع در کنار شما هم سود دارد و هم ضرر و نباید تنها ضرر آن را ببینیم  ، استفاده درست از دریا حتما صورت بگیرد و دیدمان اینگونه نباشد که چون فلانی از تهران و یا شهر دیگر است حق استفاده از دریای ما را ندارد بلکه آنها نیز اینجا کار می کنند و حق استفاده از دریا را دارند.

وی در خصوص عدم انتخاب بخشدار برای بخش مرکزی شهرستان دیّر نیز گفت: روال اداری انتخاب بخشدار مرکزی دیّر در حال انجام است و بزودی معرفی می شود.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار