MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 48566 تاریخ ثبت : 1395/10/22 08:04:59

بررسی علت اصلی فاجعه اخلاقی در فوتبال انگلیس

ماجرا ساده نبود اما خبرش خیلی ساده در رسانه های اروپایی منتشر شد، تجاوز جنسی و فساد شدید اخلاقی در عده قابل توجهی از مربیان انگلیسی به خصوص در مقطه سنی پایه!

به گزارش مطاف24 به نقل از مشرق - تعداد قربانیان کودک آزاری و تجاوز در تیم‌های پایه فوتبال انگلیس، دست کم صدنفر برآورد شده است، این حقیقت در هفته اول پس از انتشار و افشای برخی اخبار، از سوی مقامات فوتبال بریتانیا تکذیب شد اما اکنون دیگر ابرها کنار رفته و کسی توانایی انکار این حقیقت روشن را ندارد، حقیقتی که به مخاطب بی طرف خود می گوید: فساد اخلاقی در فوتبال بریتانیا ریشه دار بوده و صحبت از امروز و چند هفته پیش نیست.

اندی وودوارد فوتبالیست حرفه‌ای سابق، در برنامه «ویکتوریا دربی شایر» BBC افشاگری بزرگی صورت داد و گفت: من شخصا قربانی تجاوز جنسی بوده ام و خود نیز البته برای انتقام ادامه دهنده همین راه کثیف بوده ام.

او البته اکنون به زعم خود نیازی به روان شناس ندارد و می گوید: سالها گذشته و من دیگر یک شهروند رسمی و آبرو دار هستم، باید گذشته را فراموش کرد اما قبل از فراموشی باید از آن درس گرفت، دلم می سوزد وقتی می بینم هنوز هم آکادمی های نوجوانان و نونهالان با فساد اخلاقی دست و پنجه نرم می کنند.

وودوارد مشخصا به بری بنل اشاره کرده کسی که ابتدا در انگلیس به دام نیفتاد اما در دهه ۹۰ میلادی وقتی در آمریکا مربیگری می‌کرد، به همین جرم زندانی شد. بنل اکنون مجددا و برای چهارمین بار به جرم مشابه، دستگیر شده است.

بررسی علت اصلی فاجعه اخلاقی در فوتبال انگلیس 

پس از افشاگری های وودوارد بلافاصله استیو والترز هم افشاگرى كرد. والترز که اکنون ٤٤ ساله است، به حبرنگار گاردین گفت: تصور می کردم چاره ای ندارم مگر این که این راز را همیشه مخفی نگه دارم. اما شهامت وودوارد باعث شد او هم به حرف بیاید. پل استیورات مشهورترین قربانی تجاوز در سالهای کودکی است که از فوتبال انگلیس به شدت زخم خورده است.

بررسی علت اصلی فاجعه اخلاقی در فوتبال انگلیس 

از این دست افشاگری ها در چند هفته گذشته کم نبوده و قربانیان این فوتبال فاسد کم کم به حرف آمده و دست به افشاگری می زنند. آنها با این کار شاید به ظاهر با آبروی خود بازی کنند اما با شجاعتی مثال زدنی حقیقتی پنهان شده را بازگو می کنند تا شاید فکری به حال نسل بعدی شود.

منابع خبری نیز چندی پیش از تلاش مقامات دولتی انگلیس برای از بین بردن برخی مدارک معتبر در این پروژه خبر دادند و البته برخی رسانه ها نیز نوشتند: در 7 جولای 2014 (16 تیر 93)، ترزا می، وزیر کشور وقت بریتانیا، یک کمیتۀ مستقل تحقیقات دربارۀ سوءاستفادۀ جنسی از کودکان راه‌اندازی کرد. سیمون بیلی، رئیس کمیته تحقیقات درباره سوءاستفادۀ جنسی از کودکان موسوم به آپریشن هیدرنت، در ماه می گفت انتظار می‌رود تا زمان پایان تحقیقات، بیش از 30 هزار گزارش جدید از سوءاستفادۀ جنسی از کودکان گزارش شود. وی برآورد کرد که ادامۀ این تحقیقات بدین معناست که تا سال 2020، پلیس در سراسر بریتانیا بیش از 200 هزار پروندۀ سوءاستفادۀ جنسی از کودکان داشته باشد.

بررسی علت اصلی فاجعه اخلاقی در فوتبال انگلیس 

پلیس بریتانیا ۱۵ کارآگاه خود را مأمور بررسی اتهامات آزار جنسی کودکان در نهادهای ورزشی کرده است و دولت، پرداخت هرگونه بودجه به سایر رشته های غیر از فوتبال را منوط به ارایه گزارش هایی از موارد مشابه در رشته های مختلف نمود.

پلیس طی اعلامیه ای رسما و بار دیگر از همه کسانی که در دوران نوجوانی در مدارس و باشگاه های فوتبال مورد آزارجنسی قرار گرفته‌اند، خواست که آن را گزارش کنند و مهم نیست که چقدر از زمان آن گذشته باشد.

بررسی علت اصلی فاجعه اخلاقی در فوتبال انگلیس 

فساد همه جا هست ...

البته که فساد همه جا هست و در کمین است، در چندین و چند کشور اروپای شرقی، چند کشور آفریقایی و چند کشور از آمریکای جنوبی نیز چنین گزارش هایی منتشر شده و حتی متاسفانه در فوتبال ایران به خصوص در مقاطع سنی پایه چنین مواردی گزارش شده و در قالب پرونده قضایی به مسئول ذیربط تحویل داده شده است. اما واقعا دلیل ایجاد چنین فاجعه اخلاقی آن هم در ورزش فوتبال چیست؟

میلیون ها کودک عاشق فوتبال در سراسر دنیا برای آموزش فوتبال به مدارس مختلف مراجعه می کنند و به نظر می رسد عدم کنترل درست توسط جامعه و خانواده ها می تواند مشکلات جبران ناپذیری برای کودکان به همراه داشته باشد.

با یک جستجوی ساده در اینترنت به راحتی به منابع مهم خبری و گزارش های منتشر شده حتی در فوتبال ایران می رسیم و خواندن کلمه به کلمه این گزارش ها درد آور و تامل بر انگیز است.

بررسی علت اصلی فاجعه اخلاقی در فوتبال انگلیس 

علت اصلی

البته تمام سازمانهای وابسته به فوتبال انلگیس این روزها سکوت کرده اند و هر کسی تقصیر را به گردن دیگری می اندازد، اتحادیه فوتبال انگلیس یا سازمان لیگ برتر انگلیس، مقامات سازمان مردم نهاد فوتبال بریتانیا وابسته به خاندان سلطنتی و چند ارگان و نهاد دیگر که هر یک تلاش می کنند خود را کاملا بی خبر و بی ارتباط با این موضوع افشا شده، نشان دهند. در هر حال همه این مقامات و کارشناسان یک چیز را به خوبی می دانند و تایید می کنند: آموزش و پرورش ناسالم، نقش اول را در ترویج بی اخلاقی در جامعه ایفا می کند. همه به خوبی و به صورت بدیهی می دانند که بیشتر مربیان فاسد در فوتبال جهان، خاطران خوبی از دوران کودکی تلخ خود ندارند. هر متجاوزی به احتمال بسیار زیاد، برای انتقام از یک هیولای ساخته شده در ذهنش، دست به کثیف ترین کار غیر اخلاقی زده است و مدرسه های فوتبال را در تمام جهان، بدنام و خطرناک جلوه داده است.

روزنامه تایم در گزارش 17 نوامبر 2016 خود آورده است: آیا کودک 5 ساله در مقطع سنی پیش از دبستان باید همه چیز را درباره رابطه جنسی بداند؟ اصرار سیاست های قدیمی در آموزش و پرورش بریتانیا بر اجرای این فرایند منطقی است؟ این همه سال کودکان همه چیز را دانسته اند و مشکل حل شده است؟ این همه مربی بی اخلاق و بیمار جنسی در فوتبال انگلیس در همین آموزش و پرورش رشد نکرده اند؟

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
عملکرد شورای فعلی دیّر را چگونه ارزیابی می کنید؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار