MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 48447 تاریخ ثبت : 1395/10/18 09:24:47
امام جمعه دیّر: اهانت به ساحت مقدس امام قابل بخشش نیست آنچه در نمازجمعه دیّر گذشت

امام جمعه دیّر: اهانت به ساحت مقدس امام قابل بخشش نیست

حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه دیّر به انتشار سخنان توهین آمیز نسبت به شخصیت حضرت امام (ره) واکنش نشان داد.

به گزارش مطاف24   حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته بندر دیّر با اشاره به  سالروز کشف حجاب رضاخانی افزود:استعمارگران  با پی بردن به نقش ممتاز زنان در جامعه در گذشته از طریق عمال خائن خود در پی ترویج بی حجابی و بی بندوباری در جامعه بودند اما زنان شجاع، مومن و پاکدامن ما در مقابل آنها ایستادند و از حجاب و عفاف خود دفاع کردند.

وی اضافه کرد :دشمنان امروز نیز با شبکه های ماهواره ای، فیلم ها و سریال ها و عوامل داخلی خود بدنبال کمرنگ کردن حجاب و ارزش ها در جامعه هستند .

وی گفت: متأسفانه پس از پیروزی انقلاب نیز در دولت های مختلف عزم جدی در پررنگ کردن حجاب ، این ارزش اسلامی در جامعه ندیده ایم و بعضی اوقات با اظهارنظرهایی که کردند و می کنند این مسئله را کم ارزش جلوه می دهند.

امام جمعه دیّر با بیان اینکه حجاب تحمیلی و تقلیدی دوام ندارد افزود: اگر دختران و زنان ما به این باور برسند که حجاب هم مثل نماز دستور خداست هر کجا که بروند حتی در خارج از کشور هم حجابشان را حفظ می کنند.

وی اظهار داشت: قیام 19 دیماه  نقطه عطف و نقطه درخشنده ای نه تنها در تاریخ قم بلکه در تاریخ انقلاب و کشور است و جرقه انقلاب آن روز زده شد و بعد از گذشت یکسال طومار رژیم ستمشاهی در 22 بهمن 57 در هم پیچید.

خطیب جمعه دیّر با انتقاد شدید نسبت به  ویژه نامه ای که در مراسم نکوداشت آیت الله میلانی سخنان یکی از عناصر خود فروخته را منتشر کرده بود عنوان کرد: سخنان این عنصر خود فروخته مبنی بر اینکه امام برای آزادی از زندان شاه با ساواک کنار آمد و سازش کرد تا آزاد شود حرف بسیار غلطی است چرا که امام در فرمایشات خود با صراحت  فرموده اند اگر خمینی را  دار بزنند تفاهم نخواهم کرد علی رغم این موضع گیری صریح امام  متأسفانه ما شاهد تحریف شخصیت امام هستیم که  امیدواریم طلاب قم امروز همچون گذشته که در مقابل اهانت به امام به پا خواستند بازهم هم فریاد خروش برآورند و کسانی را که دست اندرکار چاپ این نشریه بودند و این اهانت بزرگ را به ساحت امام کردند  به عذرخواهی وادار کنند که البته دیدیم جایی عذر خواهی کرده بودند اما این اهانت بزرگی است که قابل بخشش نیست  و متأسفانه کسانی این کار را کرده بودند که دم از امام و خط امام می زنند.

وی با اشاره به 21 دیماه سالروز ترور و شهادت شهید مصطفی احمدی روشن دانشمند هسته ای کشورمان بیان کرد:دشمن فکر می کرد با شهادت  این دانشمندان ما به بن بست می رسیم اما کور خواندند و امروز هم ده ها و صدها  دانشمند هستند که را این شهید را ادامه خواهند داد.

حسینی در خصوص دیدار مقام معظم رهبری با جمعی از نخبگان جوان علمی کشور گفت: وظیفه روسا، مسئولین دانشگاه ها و وزرای مربوطه حمایت مضاعف از جوانان مومن و انقلابی در دانشگاه ها است.

حجت الاسلام سید علی حسینی در رابطه با ۲۷ دیماه سالروز اجرای برجام عنوان کرد: مسئولین ما در این مسیر بدنبال احقاق حقوق ما بودند اما نباید در دستاوردهای آن اغراق شود و یا اینکه بگوییم کاری صورت نگرفته است و آنچه مهم است اینکه همه با وحدت کلمه در مقابل زیاده خواهی، بدعهدی ، دبه درآوردن و اعمال فشارهای مجدد دشمن  دست به دست هم بدهیم و ایستادگی کنیم.

وی گفت: این روزها سران قوای ما بجای حل مسائل مابین خود در نشست های خصوصی، در رسانه ها گفتگو می کنند و دشمن را امیدوار و دوستان را ناخرسند می کنند که کار درستی نیست.

 انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
عملکرد شورای فعلی دیّر را چگونه ارزیابی می کنید؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار