MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 48080 تاریخ ثبت : 1395/10/4 08:13:09
از تببین زوایای فتنه88 تا دفاع از گوجه کاران هم استانی همه آنچه در نماز جمعه این هفته دیر گذشت

از تببین زوایای فتنه88 تا دفاع از گوجه کاران هم استانی

مهر بدنامی بر پیشانی عاملین و ساکتین فتنه خورده و با هیچ آبی پاک نمی شود/ گوجه کاران ما فریادشان به آسمان بلند است اینها هم جز این ملت و شهروندان این کشور هستند.

به گزارش مطاف24،حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های  نمازجمعه این هفته بندر دیر با بیان اینکه وقتی بدنامی دامن گیر جریانی شد آدم های خوب آنها نیز بدنام می شوند افزود:  کسانی که در فتنه ۸۸ در مقابل نظام و رهبری ایستادند و افرادی هم که با سکوت خود فتنه گران را تأیید کردند مهر بدنامی و فتنه گری  بر پیشانیشان خورد که در تاریخ ثبت  شد و با هیچ آبی پاک نمی شود.

وی اظهار داشت: برخی افراد به کلمه فتنه آلرژی دارند اما ما  این کلمه را خواهیم گفت و آنها هم ناراحت شوند و با همین غیضشان بمیرند.

امام جمعه دیر با انتقاد از برخی سخنرانی های صورت گرفته در روز دانشجو در حمایت از سران فتنه تصریح نمود: روز دانشجو روز مبارزه با آمریکاست اما برخی در این روز از فتنه گران و آمریکا دفاع کردند، مسئولین دانشگاه ها  خوابند و یا خودشان هم شریک این فتنه گری ها هستند.

وی بیان نمود: امروزه سازمان ثبت احوال زمینه ساز دولت الکترونیک شده و سرنوشت مسائل سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و حتی قضایی هم به این سازمان گره خورده است.

خطیب جمعه دیر با تبریک میلاد حضرت عیسی(ع)گفت: : از مسیحیان عالم بویژه روحانیت مسیحی می خواهیم با پیروی از این پیامبر الهی در مقابل ظالمان مخصوصا کسانی که با نام حضرت مسیح(ع) و به عنوان مسیحی در جهان ظلم می کنند بیاستند.

وی در خصوص سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی عنوان کرد: تأمین امنیت همه جانبه کشور و همچنین سفرهای هوایی از جمله اقدامات ارزشمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

امام جمعه دیر در رابطه با سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی تصریح نمود:همه عزیزانی که از نعمت سواد برخوردارند کمک کنند تا جامعه ای با سواد داشته باشیم و خانواده ها هم نسبت به این مهم اهتمام داشته باشند.

وی با تبریک هفته بصیرت و حماسه نهم دیماه سال88گفت: نهم دیماه از یک سو یوم الله است که خدا به ملت ایران عنایت کرد تا در مقابل یک فتنه و طراحی و برنامه ریزی پیچیده 10 ساله دشمن به پیروزی برسد.

حسینی افزود:مسئله فتنه 88 از جنگ 8 ساله خطرناک تر بود چون در جنگ 8 ساله مردم دشمن را می دیدند اما جریان فتنه جریانی است که حق و باطل در هم آمیخته می شود و حق از باطل قابل تشخیص نیست.

وی سکوت افراد نام و نشان دار در جامعه را معنادار خواند و ابراز کرد:برخی با سکوت خود فتنه و فتنه گران را تأیید کردند.

خطیب جمعه دیر  با تأکید بر اینکه  افرادی در فتنه با سکوت خود سقوط کردندگفت:وقتی که اصل نظام در معرض هجمه قرار می گیرد، مرگ بر اصل ولایت فقیه گفته می شود، شعارهای اصلی نظام تحریف می شود و تمثال مبارک حضرت امام (ره) را آتش می زنند و در روز عاشورا به همه مقدسات اهانت می کنند اینجا سکوت کردن معنا ندارد.

حسینی  نهم دیماه را از 22 بهمن و فتح خرمشهر مهم تر دانست و یاد آور شد: دشمن در فتنه 88 از طریق برخی خواص می خواست مردم را علیه نظام به خیابان بکشاند اما ملت ما فریب نخوردند.

وی در پاسخ کسانی که می گویند چرا به انقلابیون اهانت می کنید گفت:هیچ کس در شکنجه شدن و زندان رفتن  و از نظر علمی بالاتر از آقای منتظری نبود اما امام (ره) به خاطر نظام ایشان را کنار زد بنابراین اینکه می گویند آقا رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است آقا رئیس فلان است هر که می خواهد باشد بالاتر از آقای منتظری که نیستند هر که  بخواهد مقابل نظام بایستد نخست وزیر گذشته باشد یا نماینده امام فرقی نمی کند و ملت ما این بصیرت را پیدا کرده است.

سید علی حسینی کمترین خیانت فتنه گران را بردن آبروی نظام در دنیا قلمداد نمود و اضافه کرد:بصیرت مردم و رهبری های داهیانه رهبری به دادمان رسید.

وی با بیان اینکه جواب نقض عهد دشمن در برجام این است که ما هم بخشی از تعهدات پذیرفته شده را عمل نکنیم گفت: علی رغم اینکه همه آقایان مسئول ، رئیس جمهور و بقیه می گویند آمریکا نقض عهد کرده اما جواب در خوری از مسئولین نمی بینیم.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی عنوان داشت: متأسفانه در این دولت عده ای  بدنبال احیا فتنه گران هستند و در روز 16 آذر در دانشگاه ها از سران فتنه دفاع می کنند و زنده کردن و نفوذ دادن فتنه گران در بدنه نظام گناه بزرگی است که دامن این دولت را گرفته است.

وی  با تأکید بر باشکوه برگزار کردن حماسه نهم دیماه گفت:باید از فتنه 88درس بگیریم  تا بار دیگر فتنه تکرار نشود و فتنه گران جری تر از الان نشوند.

امام جمعه دیر در خصوص رونمایی از حقوق شهروندی توسط رئیس جمهورخاطر نشان کرد: بجای اینکه نوشته ای روی کاغذی تحویل مردم بدهید بیاید در میدان عمل حقوق مردم را بدهید ؛ کشاورزانی که این همه خرج کردند و زحمت کشیدند  الان با این وضعیت مواجه هستند، عزیزان گوجه کار ما فریادشان به آسمان بلند است این ها هم جز این ملت و شهروندان این کشور هستند و مسئولین باید حقوق شهروندی آنها را پرداخت کنند؛ برای کشاورزان گلستان 105 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شد، برای خشکسالی سیستان و بلوچستان 1500 میلیارد ریال بودجه اختصاص داده شد خب کشاورزان استان بوشهر هم جز این ملت هستند و برای آنها بودجه در نظر گرفته شود.  

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
عملکرد شورای فعلی دیّر را چگونه ارزیابی می کنید؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار