کد خبر : 47649 تاریخ ثبت : 1395/9/21 11:43:22
6 روایت از شهیدی که شاعر بود

6 روایت از شهیدی که شاعر بود

به گزارش "مطاف24"، کتاب «حاج عمار» نیم نگاهی دارد به سیره شهید مدافع حرم، محمدحسین محمدخانی. این کتاب را فاطمه دوست کامی در انتشارات جنات فکه به بازار نشر ارائه داده است.

 6 روایت از شهیدی که شاعر بود

کتاب «حاج عمار» در 4000 نسخه و با قیمت 8000تومان و در 132 صفحه پالتویی آماده شده و در بخش انتهایی کتاب، تصاویر چهاررنگ از شهید محمدخانی به چشم می خورد.

6 روایت از شهیدی که شاعر بود 
 

فاطمه دوست کامی در این کتاب، پس از سخن ناشر و مقدمه ای که خود درباره حال و هوایش در کشف احساسی این شهید نوشته، چندین روایت درباره او را به ترتیب آورده است. او از پدر و مادر شروع کرده و به همسر و خواهر و فرمانده رسیده است. آخرین روایت هم به روایت یک همرزم جانباز با نام امیرحسین حاج نصیری است. نویسنده کتابش را با اشعاری از شهید محمدخانی ادامه داده و با تصاویری از این شهید به پایان برده است.

6 روایت از شهیدی که شاعر بود 
 

یکی از کاستی های این کتاب، عدم درج تصاویر راویان در بخش های مختلف کتاب است. مثلا ما تصویری از پدر شهید را نمی بینیم تا وقتی مادر شهید می گوید: «روزی که محمدحسین به دنیا آمد، پدرش جبهه بود.» تصور ما از سن و سال پدرش، شکل بگیرد.

6 روایت از شهیدی که شاعر بود 
 
نویسنده همچنین مشخص نکرده که این روایت ها را خود، ثبت و ضبط کرده یا از منابع دیگری، نقل کرده است. در فرض اینکه این روایت ها حاصل همنشینی با خانواده و دوستان شهید باشد، شایسته بود که نویسنده، تصویری از روز مصاحبه و حال و هوای آن گفتگوها در آغاز هر روایت، ارائه می داد.
 

اندازه قلمِ متن کتاب هم به نسبت قطعش کمی درشت است؛ اگر چه نویسنده سعی کرده با روانی متنش، خواننده را با خاطرات شهید همراه کند.

 6 روایت از شهیدی که شاعر بود
 

این کتاب را می شود از طریق انتشارات جنات فکه تهیه کرد و البته یک راه راحت تر هم وجود دارد؛ اینکه به سایت کتابخون به نشانی  ketabkhon.ir بروید و آن را به صورت آنلاین سفارش دهید و در منزل یا محل کارتان تحویل بگیرید.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار