MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 47629 تاریخ ثبت : 1395/9/20 18:25:26
راه مقابله با آمریکایی ها داشتن روحیه انقلابی است خطیب جمعه دیر

راه مقابله با آمریکایی ها داشتن روحیه انقلابی است

امام جمعه موقت دیر گفت: تنها راه مقابله با توطئه ، تهدید و تحریم های آمریکایی ها داشتن روحیه انقلابی و استقامت است.

به گزارش مطاف24، حجت الاسلام ابراهیم بحرانی در خطبه های این هفته نماز جمعه  دیر با تبریک سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج)افزود: اطاعت از ولی فقیه در زمان غیبت سنگ محکی برای اطاعت از امام زمان(عج) در دوران ظهور است.

وی موثرترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی را ترویج نماز در جامعه دانست  و بیان کرد:عده ای تفکرشان این است که حکومت و مسئولین اعم از دولتی و غیر دولتی هیچ وظیفه ای در قبال فرهنگ جامعه ندارند در حالی که  مقام معظم  رهبری فرمودند این  نوع باور غلط است و مسئولین در نظام اسلامی و حکومت موظف هستند احساس مسئولیت کنند و نسبت به فرهنگ جامعه تلاش کنند که فرهنگ حاکم یک فرهنگ دینی، اسلامی و قرآنی باشد و آنجایی که فکر و نگاه و سیاست غلط است باید جلوی آن  ایستاد تا فرهنگ سالم اسلامی در جامعه حکمفرما شود.

امام جمعه موقت دیر در خصوص روز جهانی حقوق بشر اظهار داشت: این چگونه حقوق بشری است که تنها تأمین کننده منافع  دولت های زورگو است و توجهی به ملت های مظلوم منطقه  ندارد.

وی در رابطه با هفته وحدت گفت: امت های اسلامی حول محور قرآن و پیامبر اعظم متحد شوند و باور کنند که تفرقه نقشه دشمن است ، همچنین امیدی از برخی دولت های اسلامی نداشته باشند.

ابراهیم بحرانی  اضافه کرد:امروز آمریکایی ها و انگلیسی ها تلاش دارند امت اسلامی  را از دشمن اصلی  و غده سرطانی رژیم صهیونیستی غافل کنند.

وی  با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم گفت:غیرت دفاع از حریم اهلبیت،بصیرت و شوق شهادت از ویژگی های برتر شهدای مدافع حرم است .

بحرانی با بیان اینکه همه مسئولین و ملت ایران تمدید قانون داماتو و تحریم های ده ساله را نقض برجام می دانند تصریح نمود: چهره واقعی آمریکا با نقض برجام بار دیگر روشن شد کما اینکه رهبر انقلاب بارها نسبت به بدعهدی آمریکایی ها هشدار داده بودند.

وی در خصوص اظهارات نابخردانه و مداخله جویانه نخست وزیر انگلیس درباره کشور ایران نیز ابراز داشت: اصرار برخی افراد مبنی بر اینکه ما حتما باید با انگلیسی ها رابطه و سفارت داشته باشیم  معلوم شد علی رغم اینکه خیلی از انتقادها بود آن روز اما گوش شنوایی نبود وامروز هم چوبش را می خوریم ، انشاء الله دولت و مجلس پاسخ قاطع و جدی تری نسبت به این اظهارات داشته باشند.

خطیب جمعه دیر گفت: تقدیم لایحه بودجه ۹۶ کل کشور در ۱۴ آذر توسط رئیس جمهور محترم به  مجلس  نقاط قوتی داشت از جمله اینکه به موقع این لایحه تحویل مجلس شد البته نقاط ضعفی هم دارد مثل افزایش سهم درآمدهای نفتی  که امیدواریم مجلس محترم ونمایندگان عزیز بدور از نگاه های جناحی ،حزبی و سیاسی با دقت و بر اساس نیاز کشور این لایجه را بررسی و تصویب کنند.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
عملکرد شورای فعلی دیّر را چگونه ارزیابی می کنید؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار