کد خبر : 47144 تاریخ ثبت : 1395/9/2 19:08:27
برگزاری سوگواره استانی«خورشید بر نیزه» به میزبانی دیر معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر خبرداد

برگزاری سوگواره استانی«خورشید بر نیزه» به میزبانی دیر

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت:با توجه به توانایی بالای آموزش و پرورش شهرستان دیر در حوزه پرورشی سال آینده سوگواره«خورشید بر نیزه» به صورت استانی و با میزبانی شهرستان دیر برگزار می شود.

به گزارش مطاف۲۴   معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در اختتامیه چهارمین دوره سوگواره«بر بلندای عاشورا» وسومین دوره سوگواره«خورشید بر نیزه»گفت:برگزاری چنین مسابقاتی نگاهی تازه و ارزنده به فرهنگ دینی و عاشورایی است.

سیروس فتحی با بیان اینکه هنرمندان باید از فرصت محرم و صفر به بهترین نحو بهره برداری کنند افزود:شاعران و نویسندگان  دانش آموز و همکاران فرهنگی ما  با خلق آثار معنوی خود در مسیر پربار تر شدن ادبیات عاشورایی گام بر می دارند.

وی بیان کرد:در مجموعه آموزش و پرورش برنامه های متعددی همچون اردوهای راهیان نور، سوگواره« احلی من العسل» و پرسش مهر  در حوزه دینی و پرورشی بر گزار می شود.

فتحی از برگزاری سوگواره شعر و نثر ادبی در استان بوشهر خبرداد و اضافه کرد: سال آینده سوگواره«خورشید بر نیزه» به صورت استانی و با میزبانی شهرستان دیر برگزار می شود.

وی افزود: امسال مسابقات فرهنگی و هنری با اضافه شدن عناوین بیشتری به صورت ثبت نام الکترونیکی برگزار می شود که با توجه به محدودیت زمان مدارس تلاش  کنند این برنامه ها پرشور باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار