کد خبر : 47130 تاریخ ثبت : 1395/8/30 15:36:29
«لبیک یا حسین» یعنی جهاد کبیر و تسلیم دشمن نشدن امام جمعه دیر

«لبیک یا حسین» یعنی جهاد کبیر و تسلیم دشمن نشدن

امام جمعه دیر گفت: امروز معنی «لبیک یا حسین» بر پاسداشت ارزش های حماسه حسینی ، جهادکبیر و تسلیم دشمن نشدن استوار است.

به گزارش مطاف24 حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی در اجتماع  عزاداران حسینی شرکت کننده در پیاده روی نمادین اربعین حسینی در دیر افزود: بزرگداشت شهدا و تجلیل و تکریم از خانواده های شهدا اولین درسی است که باید از اربعین حسینی بیاموزیم.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا چشم چراغ ملت ما هستند بیان کرد: دشمنان با تبلیغات گمراه کننده خود بدنبال کمرنگ کردن فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه هستند که با برگزاری اجتماعاتی نظیر پیاده روی اربعین حسینی نقشه های دشمنان خنثی می شود.

حسینی گفت:شهدای ما در دوران دفاع مقدس با الگو گیری از عاشورای حسینی راهی جبهه ها شدند و امروز نیز مدافعان حرم در راستای دفاع از حرم زینب کبری(س) فریاد «کلنا عباسک یا زینب » سر می دهند و مقابل تروریست های تکفیری ایستادگی  وجانفشانی می کنند.

امام جمعه دیر «لبیک یا حسین» را در واقع حرکت در مسیر زنده نگه داشتن  ارزش های اسلامی در جامعه دانست و ادامه داد:امروز پیروان سید و سالار شهیدان همچون وی دست ذلت به دشمنان نمی دهند و از تهدید آنها نمی هراسند و اگر دشمن بحث تحریم مجدد را مطرح کند ملت ما در مقابل آن ایستادگی کرده و فریاد«هیهات من الذله» سر می دهد.

وی اظهار داشت:پیام اربعین حسینی تسلیم نشدن در مقابل دشمن و ایستادگی  بر سر آرمان های والای شهیدان است و امروز ما باید ادامه دهند راه زینب کبری(س) باشیم.

حسینی افزود: دنیا تاکنون اجتماعی نظیر پیاده روی اربعین حسینی را به خود ندیده است  که این عشق و علاقه به  امام حسین(ع) کاری خدایی است.

وی عنوان کرد:دشمنان نظام اسلامی که از یک اجتماع کوچک علیه نظام اسلامی سوء استفاده کرده و آن را در بوق می کنند در مقابل این حرکت عظیم  20 میلیونی عزاداران حسینی بایکوت خبری می کنند در حالی که امام حسین نور خداست و به خاموشی نمی گراید و سال به سال بر عشق مردم به ایشان افزوده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی افزود: یکی از رموز ماندگاری قیام ابا عبدالله الحسین(ع) مطرح کردن ارزش های انسانی همچون عزت طلبی، زیر بار ظلم نرفتن ،آزادگی و عدالت طلبی است که انسان ها فارغ از عقیده و مسلک به این ارزش ها علاقه دارند.

وی با بیان اینکه کسی که اندیشه حسینی دارد دست ذلت به بیگانگان نمی دهد و تسلیم دشمن نمی شود اضافه کرد:اگر فرهنگ عاشورا و حسینی در جامعه نهادینه شود ، روحیه انقلابی و اقتصاد مقاومتی تحقق می یابد .

حسینی در پایان تصریح نمود: پیاده روی و اجتماع بزرگ اربعین حسینی ظرفیت بزرگی است که  متأسفانه  آن طور که باید از آن استفاده نشده است.

وی افزود: در پرتو این حضور حماسی مردم باید بتوانیم در راه حسین بن علی(ع) حرکت کنیم و فرهنگ بسیجی  که فرهنگ اخلاص، ساده زیستی و ایثارگری و کار برای خدا و حضور در تمامی عرصه ها است را در جامعه نهادینه کنیم.

امام جمعه دیر گفت:  مسئولان با استفاده از تفکر بسیجی می توانند همچون دوران 8 ساله دفاع مقدس بر مشکلات غلبه کنند.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
Ashena | 30 آبان 1395 16:19:00 | ارسال پاسخ
0
2
سلام
پیاده روی خوب بود منتها کاش مسئولان فکری به حال برگشت مردم می کردند
تا کی به فکر نیستند ؟؟؟؟!!!!! 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار