MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 45442 تاریخ ثبت : 1395/8/1 04:06:44
مسئولان باید در تمام تصمیم‌گیری‌ها صلاح مردم را لحاظ کنند امام جمعه آبدان:

مسئولان باید در تمام تصمیم‌گیری‌ها صلاح مردم را لحاظ کنند

امام جمعه آبدان گفت: مسئولان باید در تمام تصمیم‌گیری‌ها صلاح مردم را لحاظ کنند.

به گزارش "مطاف24"، حجت‌الاسلام محمد حمیدی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه آبدان اظهار داشت: درس‌های زیادی از عاشورا می توان گرفت، اگر انسان از جهاد در راه خدا ابا کند و در زمان مقتضی با جان از ولی خدا دفاع نکند، خدا کاری می‌کند که جان خود را در راه دشمن خدا بدهد.

وی اضافه کرد: مردم کوفه در زمان امام علی(ع) و امام حسن(ع) سستی کردند و آنها را تنها گذاشتند و پس از آن در کنار دشمن خدا با امام زمان خود مبارزه کردند؛ این عبرت مهم تاریخ است. مردم کوفه در جنگ نهروان با خوارج جنگیدند، فقط یک نفز کشته شد، در کربلا هزاران نفر از آنها کشته شدند. چون در زمانی که ولی خدا به او نیاز دارد به پا نمی‌خیزد.

امام جمعه آبدان با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با نخبگان بیان کرد: به فرموده رهبری، جوانان نخبه هدایای نفیس به یک کشور هستند که مسئولان باید این امانات را حفظ کنند.

وی اضافه کرد: برخی افراد وقتی که می‌گوییم دشمن، می گویند این توهم توطئه است؛ این توهم نیست بلکه شناخت دشمن است، امام دشمن را می شناسد و نمی‌تواند ساکت باشد. 

حمیدی‌نژاد ادامه داد: دشمن می خواهد حرکت علمی را متوقف کند و اگر نتواند آن را منحرف کند و اگر نتوانستند این حرکت علمی را زیر سوال می برند، می گویند در ایران علم خرید و فروش می‌کند. 

وی با تاکید بر تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: گزارشی به من می رسد که طرح‌های مهم درباره هوا فضا متوقف شده است و این نگران کنند است. من می‌خواهم این مطالبه عمومی شود، این یعنی رهبری هر چه خصوصی به مسئولان تذکر می‌دهد عمل نمی‌کنند و رهبر مجبور است از مردم بخواهد.

امام جمعه آبدان اضافه کرد: با کارهایی که آمریکا انجام می‌دهد نمی‌شود به آنها خوش‌بین بود. وزیر خارجه آمریکا گفته تا ایران طرفدار مقاومت است تحریم‌ها پابرجاست. من بارها گفته‌ام هر چه عقب نشینی کنید دشمن به جلو می‌آید تا جایی که چیزی از ما باقی نگذارد اما مسئولان توجه نکردند.

وی با اشاره به اینکه سه شنبه آینده به عنوان سالگرد اعتراض امام به کاپیتولاسیون در ایران است، گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، کاپیتولاسیون در گذشته بود و امروز در قالب دیگر است، تسلیم ما در مقابل دشمن همان کاپیتولاسیون است. 

حمیدی‌نژاد اظهار داشت: رئیس‌جمهور در جمع صادرکنندگان بیان کرد که پیشرفت کشورهای دیگر به خاطر تعامل با دنیا است؛ باید به مردم اعتماد کنیم بدون تعامل با دنیا پیشرفت کرد. قرآن می‌فرماید هرگز نباید مسلمانان زیر بار کافرین قرار گیرد. مگر ما با کشورها رابطه نداریم که رئیس جمهور این حرف ها را می‌زند، منظور رییس جمهور تعامل با آمریکا است. 

وی ادامه داد: خواهش ملت از مسئولان این است که از نائب امام زمان حمایت کنند، تا زمانی که مردم حامی هستند دشمن راه به جایی نمی برد. مسئولان باید با مردم همراه شوند و در مقابل مردم کرنش کنند. هیچ مسئولی نباید فکر خود را اعمال کند و کاری باید انجام دهد که به نفع مردم باشد. اینجا دموکراسی واقعی است که نفع مردم در نظر گرفته شود.

امام جمعه آبدان افزود: کسانی که عضو شورای اسلامی هستند حق اظهار نظری جز نظر مردم ندارند، اگر تصمیمی بگیرند که به ضرر مردم بود خائن هستند. اگر شهردار ضعیف بود باید او را کنار بزنند. اگر کسی به مردم خیانت کرد باید او را رسوا کرد. نمی شود بگوییم می خواهیم آبروی او را حفظ کنیم. می گوییم اگر کسی باشد که به نفع مردم کار کند و به بیت‌المال خیانت نکند از او حمایت کنید و اگر کسی را جایگزین می‌کنید باید بهتر از نفر قبل باشد./ مهر

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
عملکرد شورای فعلی دیّر را چگونه ارزیابی می کنید؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار