MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 39840 تاریخ ثبت : 1395/4/29 09:33:30

استقرار نظامیان آمریکایی در پایگاه قیاره در جنوب موصل/ هلاکت 30 داعشی در دولاب

استقرار نظامیان آمریکایی در پایگاه قیاره در جنوب موصل، از مهمترین اخبار امنیتی عراق است.

به گزارش "مطاف24"، به نقل از السومریه، منابع عراقی از هلاکت 30 داعشی و زخمی شدن شماری  در جریان آزادسازی منطقه دولاب خبر دادند و افزودند: در میان داعشی های کشته شده تعدادی از سرکرده های غیر عراقی این گروه مشاهده می شود.

 
این منابع همچنین بیان کردند: نیروهای عراقی موفق به خنثی سازی 200 بمب در جاده ها و خیابانهای اصلی در این منطقه شدند.
 
انهدام 2 خودرو بمبگذاری شده داعش در شرق رمادی
 
اسماعیل محلاوی، فرمانده عملیات انبار،  اعلام کرد: در حمله به مواضع داعش در منطقه البوعلی الجاسم در شمال شرق رمادی، 11 داعشی به هلاکت رسیدند و دو خودرو بمبگذاری شده داعش منهدم شد.
 
بازداشت 65 پلیس از سوی داعش در استان نینوا
 
یک منبع وابسته به عملیات نینوا اعلام کرد: تروریستهای داعش 65 نفر از اعضای سابق پلیس نینوا را بازداشت کردند و به زندانهای خود در استان نینوا برده اند.
 
این منبع افزود: اتهامی که داعش به این افراد وارد کرده است همکاری و جاسوسی برای نیروهای امنیتی و دولتی عراق است.
 
صدها نظامی آمریکایی در پایگاه قیاره در جنوب موصل
 
یک منبع نظامی عراقی اعلام کرد: صدها نظامی آمریکایی به همراهی نیروهای کُردی به پایگاه قیاره در 60 کیلومتری جنوب موصل رسیده اند تا آن را بازسازی و در آن مستقر شوند.
 
این منبع افزود: این نیروها با موافقت حیدر عبادی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، وارد این پایگاه شده اند و تجهیزاتی را با خود به پایگاه وارد کرده اند.
 
به گفته این منبع عراقی، که نخواست نامش فاش شود، آمریکایی ها از پایگاه قیاره به عنوان جایگزین اینجرلیک ترکیه برای حمله به داعش استفاده می کنند.
 
این منبع عراقی افزود: آمریکا در چارچوب تحقق منافع خود در منطقه به دنبال ایجاد جای پای جدید در عراق پس از خروج خفت بار آنها در سال 2011 است. آنها به بهانه مشورت نظامی و آموزش نیروهای عراقی وارد عراق شدند. پس از آن به دنبال حضور در پایگاه های مختلف در کشور برآمدند و هدف اول و آخر آنها حمایت از سرکرده های داعش و فراری دادن آنها به خارج از عراق و تضمین سلامت آنها از آخرین مرکز یعنی موصل است. نظامیان آمریکایی اعلام کرده اند در صورت نیاز وارد نبرد موصل خواهند شد.
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
عملکرد شورای فعلی دیّر را چگونه ارزیابی می کنید؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار