MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 38114 تاریخ ثبت : 1395/4/8 11:45:52
 احیای شبهای قدر احیای مجدد زندگی انسان غافل در این دنیاست امام جمعه آبدان:

احیای شبهای قدر احیای مجدد زندگی انسان غافل در این دنیاست

امام جمعه آبدان با تأکید بر اینکه قدر شب قدر را بدانیم گفت: احیای شبهای قدر احیای مجدد زندگی انسان غافل از معنویت در این دنیا پرازدحام مادی است.

به گزارش "مطاف24"، حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد در جمع مردم شهر آبدان اظهار داشت: دنیا خوابگاه نیست که انسان همیشه در خواب باشد، دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم یک مدرسه است که معلمان آن پیامبران  و ائمه هدی هستند.

وی افزود: دنیایی که از آن به مدرسه یاد شد شاگردانش ما انسان ها هستیم و موضوع درسش تربیت انسان است.

امام جمعه آبدان بیان داشت: متأسفانه برخی از ما انسانها به جای پرداختن به واجبات نگاهمان به مستحبات است و در حالی که مستحبات در مرحله بعد تأکید می شوند و یعنی چنانچه فرصت و توفیق الهی نصیبمان شد مناسبت که به مستحبات بپردازیم اما آنچه حتمی و قطعی است و تعلل و غفلت و هیچ تعذری را نمی پردازد انجام واجبات است.

وی با بیان اینکه در دین اسلام بدترین انسانها کسانی هستند که به فرائض الهی توجهی ندارند، گفت: همانگونه که واجبات الهی را باید انجام دهیم باید از منهیات الهی نیز اجتناب کنیم یعنی ترک محرمات و معاصی بنابراین باید گفت: به عنوان یک مسلمان آن هم یک شیعه اثنی عشری به باید و نبایدهای دین اسلام نباید کم توجه باشیم.

حمیدی نژاد بهترین اعمال در ماه رمضان را ترک محرمات و اجتناب از گناهان صغیره و کبیره دانست و گفت: باید به دو چیز عمل کنیم آنهم انجام واجبات و ترک محرمات است.

وی در ادامه به فضیلت شب های قدر اشاره کرد و گفت: شب قدر باشکوه ترین، پرفضیلت ترین و پرارج ترین شب از شبها درگردونه زمان است و این شب همان شبی است که در قرآن از آن به «خیر من الف شهر؛ یعنی بهتر از هزاران شب» یاد شده است و معاده 30 خزتر شب یعنی 83 سال و 4 ماه زندگی در این دنیای مادی است.

امام جمعه آبدان با تأکید بر اینکه قدر شب قدر را بدانیم گفت: احیای شبهای قدر احیای مجدد زندگی انسان غافل از معنویت در این دنیا پرازدحام مادی است.

انتهای پیام

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
عملکرد شورای فعلی دیّر را چگونه ارزیابی می کنید؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار