کد خبر : 37518 تاریخ ثبت : 1395/3/29 11:38:32
مبلغان باید به علم روز مجهز باشند رئیس تبلیغات اسلامی کنگان:

مبلغان باید به علم روز مجهز باشند

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان کنگان با اشاره به بار علمی مبلغان دینی در سطح جامعه تصریح‌کرد: مبلغان باید به علم روز مجهز باشند تا بتوانند پاسخگوی سئوالات و شبهات دینی جوانان باشند و آنها را امر به معروف و نهی از منکر کنند.

به گزارش "مطاف24"، حجت الاسلام رحیم اهرمی در گفتگو با خبرنگار مطاف24، ضمن تشریح برنامه‌های تبلیغات اسلامی کنگان در ماه مبارک رمضان اظهارداشت: با توجه به تهاجمات فرهنگی امروزه که سبب دوری انسان‌ها از معنویت شده، تبلیغ دین و ارزش های مرتبط با آن امری ضروری است.

وی، شفاف سازی مسائل دینی و احکام شرعی برای مردم بخصوص جوانان را از جمله اهداف اعزام مبلغ به نقاظ مختلف شهرستان کنگان در ماه مبارک رمضان عنوان‌کرد و بیان‌داشت: این ماه بهترین فرصت برای رفع ابهامات ایجاد شده در اذهان بیشتر جوانان و نوجوانان است.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان کنگان با اشاره به بار علمی مبلغان دینی در سطح جامعه  تصریح‌کرد: مبلغان باید به علم روز مجهز باشند تا بتوانند پاسخگوی سئوالات و شبهات دینی جوانان باشند و آنها را امر به معروف و نهی از منکر کنند.

حجت الاسلام اهرمی  در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشریح وظایف و ماموریت‌های مبلغان اعزامی، برگزاری کلاس‌های آموزشی قرآن، تبیین مسائل شرعی و اجتماعی و همچنین احکام دین، تبیین فرهنگ عفاف و حجاب و آگاهی بخشی به عموم به‌ویژه جوانان از آثار شوم شبکه های ماهواره ای بر کانون خانواده واجتماع را از اهم این ماموریت ها عنوان کرد.

وی در پایان از اعزام 73 مبلغ به نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان کنگان  خبرداد و گفت: از این تعداد، 43 مبلغ بومی اعم از روحانیون مستقر، طرح هجرت، روحانیون شاغل در ادارات و کارخانجات و 30 مبلغ غیر بومی اعزامی از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و دفاتر مراجع تقلید هستند.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار