MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 37496 تاریخ ثبت : 1395/3/27 16:16:45
حضرت خدیجه (س) کمک خوبی برای اقتصاد مقاومتی است حجت الاسلام محمد کراماتی

حضرت خدیجه (س) کمک خوبی برای اقتصاد مقاومتی است

روحانی اعزامی از قم گفت: زندگی حضرت خدیجه (س) کمک خوبی برای اقتصاد مقاومتی است چرا که یک زن می‌تواند کارآفرین بوده و سبک زندگی را تغییر دهد همچنین در مسیر ازدواج یک فرد امین، بستر ایجاد کند و تمام این سوژه‌ها را می‌توان از زندگی حضرت خدیجه (س) بیرون آورد.

به گزارش "مطاف24"، حجت‌الاسلام سید محمد کراماتی ظهر امروز در مسجد النبی شهر دیر  با اشاره به روز دهم ماه مبارک رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه (س) اظهار داشت: آن حضرت در مظلومیت و غربت به سر می‌برد و پیامبر اکرم (ص) شخصیت کسی را مانند و هم‌ تراز با شخصیت حضرت خدیجه (س) نمی‌داند.

روحانی اعزامی  با اشاره به اینکه سایر همسران پیامبر اکرم (ص) در دوران خوشی پیامبر (ص) بودند اما حضرت خدیجه (س) در سختی‌ها همراه ایشان بوده است، افزود: حضرت خدیجه (س) در دوران جاهلیت قبل از اسلام معروف به طاهره بودند چرا که به هیچ وجه در آلودگی‌ها و مشکلات قبل از اسلام ارتباطی نداشتند و از همان ابتدا موحد بود.

کراماتی  با اشاره به اینکه جبرئیل سه مرتبه بر حضرت خدیجه (س) نازل شده است، خاطر نشان کرد: در مورد زندگی حضرت خدیجه (س) باید بیشتر مطالعه کرد چرا که ایشان ثروت خود را در راه خدا داد و کفن الهی و ردای پیامبر اکرم (ص) بدن آن حضرت را در برگرفت.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) در کنارحضرت خدیجه (س) احساس آرامش می‌کرد و در پی وفات آن حضرت پیغمبر اکرم (ص) تا یک مدتی خانه‌نشین شد.

کراماتی  با اشاره به هوشمندی، عزم قوی، دوراندیشی و عقل و خرد ملکه سباء گفت: در سوره ضحی به شخصیت حضرت خدیجه (س) اشاره شده و خطاب به حضرت محمد (س) آمده که غنی، ایشان بر اثر ثروت حضرت خدیجه (س) است.

روحانی اعزامی از قم  بیان کرد: زندگی حضرت خدیجه (س) کمک خوبی برای اقتصاد مقاومتی است چرا که یک زن می‌تواند کارآفرین بوده و سبک زندگی را تغییر دهد همچنین در مسیر ازدواج یک فرد امین، بستر ایجاد کند و تمام این سوژه‌ها را می‌توان از زندگی حضرت خدیجه (س) بیرون آورد.

کراماتی با بیان اینکه ائمه (ع) به حضرت خدیجه (س) افتخار می‌کردند، گفت: حضرت خدیجه (س) پیامبر اکرم (ص) را به خاطر خویشاوندی، امانتداری، حسن خلق و راستگویی انتخاب کرده است و این ملاک‌ها باید در زندگی امروزی ما جوانان اجرا شود.

انتهای پیام

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
عملکرد شورای فعلی دیّر را چگونه ارزیابی می کنید؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار