MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 36157 تاریخ ثبت : 1395/3/10 06:33:20
14 خرداد بهترین زمان برای تبیین و انتقال اندیشه های امام است فرماندار دیّر در نشست شورای اداری؛

14 خرداد بهترین زمان برای تبیین و انتقال اندیشه های امام است

فرماندار دیّر در شورای اداری گفت:سالگرد ارتحال امام و قیام 15 خرداد بهترین زمان برای تببین و ترویج اندیشه های امام و انتقال آرمان های ایشان به دنیا و آزادیخواهان جهان است.

به گزارش "مطاف24"،   امام جمعه دیّر در سومین نشست شورای اداری شهرستان و در آستانه بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار نظام اسلامی گفت:شخصیت امام کم نظیر و تاریخ بعد از انبیاء و ائمه معصومین شخصیتی چون امام را در عصر حاضر به خود ندیده است.
حجت الاسلام حسینی بیان نمود:در عصری که دین را افیون توده ها می نامیدند امام احیاگر دین شد و با تکیه بر دین و اسلام و معنویت انقلابی بزرگ را رهبری کرد که امروز دستاوردهای آن در دنیا شاهد هستیم و در داخل کشور نیز عزت و هویت از دست رفته را به ما بازگرداند و با نابودی رژیم ستمشاهی  و ایستادگی در مقابل استکبار جهانی حکومتی بر پایه اسلام مستقر نمود.


وی  با بیان اینکه امروز وظیفه ما گرامیداشت و تجلیل و برگزاری مراسماتی در شأن این شخصیت بزرگ است اضافه کرد:همه ما وامدار امام راحل هستیم و تکریم امام مصداق بارز تکریم شعائر الهی  و رسول الله است.
سید علی حسینی  افزود:مهمتر از حضور در مراسمات ارتحال امام ، پاسداری و عنل کردن به رهنمود های ایشان  است که مقام معظم رهبری همواره بر آن تأکید دارند.
امام جمعه دیّر گفت:مردم با حضور پرشور خود در انتخابات هفتم اسفندماه بیعتی مجدد با نظام اسلامی داشتند و وفاداری خود را به آرمان های انقلاب نشان دادند.
وی در خصوص شروع بکار مجلسین خبرگان رهبری و شورای اسلامی نیز اظهار داشت:بزرگان ما در مجلس خبرگان ملاک های انقلابی بودن را در خود تقویت کنند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز به سوگندشان که شرعی و الزام آور  و در برگیرنده وظایف آنهاست پایبند باشند و بدینوسیله مجلس را در جایگاه ویژه خود یعنی رأس امور قرار دهند.
حسینی در ادامه خاطر نشان کرد:دو اولویت فوری یعنی تحقق بخشیدن به اقتصادی مقاومتی با همه الزامات و تلاش مجدانه برای گسترش و ژرف سازی فرهنگ اسلامی مودر توجه نمایندگان مجلس باشد.
وی در خصوص مسئله حج عنوان کرد: علی رغم تلاش های مسئولان حج و زیارت و وزارت امور خارجه ایران برای عملیاتی کردن مسئله حج و اعزام حاجیان متأسفانه مقامات عربستان همکاری نکردند و با کارشکنی و ایجاد موانع باعث شدند که حجاج ما از رفتن به خانه خدا باز بمانند.
حجت الاسلام حسینی افزود: جهان اسلام بفکر باز پس گیری تولیت و سرپرستی خانه خدا از این آدم های نالایق و بی تقوا باشد.
امام جمعه دیّر در خصوص دهه غبار روبی و نکوداشت مساجد یادآورشد:همگان در آماده نمودن مساجد برای حضور نمازگزاران و روزه داران همکاری کنند.


فرماندار دیّر گفت:گرامیداشت یاد و خاطره امام یک ضرورت است  وهرچه از عمر با برکت انقلاب اسلامی می گذرداحساس می شود جامعه نیاز بیشتری به اندیشه ها و افکار امام دارد و امروز تمام  ممالک اسلامی و همه مظلومین متأثر از اندیشه های ناب امام راحل هستند.
حمزه اعتماد با بیان اینکه معمار کبیر انقلاب تحول بزرگ و عظیمی در جهان ایجاد کرد اظهار داشت: وظیفه ما تداوم حرکت انقلابی و تبیین اندیشه های تابناک امام برای نسل جوان می باشد و زنده نگه داشتن یاد امام از اهمیت والایی برخوردار است و در تثبیت نظام اسلامی مؤثر خواهد بود.
وی افزود:سالگرد ارتحال امام و قیام 15 خرداد بهترین زمان برای تببین و ترویج اندیشه های امام و انتقال آرمان های ایشان به دنیا و آزادیخواهان جهان است و همه باید سعی کنیم تفکرات و اندیشه های امام در همه ابعاد فرهنگی سیاسی  واجتماعی در جامعه زنده بماند.
این مسئول اضافه کرد: اجرای باشکوه برنامه های سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی یکی از راه های زنده نگه داشتن تفکر امام در جامعه است.
اعتماد تصریح کرد: آسایش و امنیت امروز ما مدیون امام است و می طلبد ادارات در برپایی مراسم بزرگداشت این شخصیت عظیم و اعزام کاروان زیارتی به مرقد امام همکاری داشته باشند.
وی گفت: برای پویایی اقتصاد مقاومتی و اشتغال باید موانع از سر راه سرمایه گذاران داخلی و خارجی برداشته شود و در بحث صادرات غیر نفتی  با توجه به مرز آبی  وداشتن اسکله زمینه هایی در شهرستان دیّر وجود دارد که باید کمک شود این مهم به تحقق برسد.
فرماندار دیّر در خصوص شروع بکار مجلس دهم نیز عنوان کرد:مجلس جدید در بحث اقتصاد مقاومتی به دولت کمک کند تا شعار سال و منویات رهبری تحقق پیدا کند.


وی در رابطه با برنامه های اوقات فراغت در تابستان بیان داشت:برای برگزاری برنامه های اوقات فراغت هماهنگی بین دستگاهی وجود داشته باشد تا شاهد موازی کاری نباشیم و کارهای جدیدی صورت گیرد.
حمزه اعتماد افزود:ما تنها شهرستانی هستیم که اکثر منازل منبع ذخیره آب ندارند که با توجه به بحث خشکسالی های اخیر نیاز است در بحث الگوی مصرف توجه ویژه ای شود.
وی گفت: با محدود و تعطیل شدن مسئله ته لنجی مشکلاتی برای مرزنشینان بوجود آمد که برای حل این مشکل طرح جدیدی بر مبنای استیفای حقوق ملوانان و ساماندهی ته لنجی نوشته شد که  امید است بزودی عملیاتی شود.
اعتماد یاد آور شد: مدیران دستگاه ها در مراسمات ارتحال امام و ماه مبارک رمضان حضور فعالی داشته باشند و تکریم خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران و حقوق شهروندی را در اولویت کاری خود قرار دهند.
وی در پایان گفت: بانک ها با پرداخت تسهیلات به مشاغل کوچک و بنگاه های زودبازده در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش داشته باشند.
انتهای پیام/motaf24.ir

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
عملکرد شورای فعلی دیّر را چگونه ارزیابی می کنید؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار