کد خبر : 35801 تاریخ ثبت : 1395/3/6 12:59:59

یورش سنگین مبارزان کُرد به داعش در «حسکه»

مبارزان کُرد مواضع داعش در ریف جنوبی حسکه را زیر آتش گرفته‌اند، در همین حال با توقف پیشروی داعش در دیرالزور خطوط تماس در این منطقه با آرامش نسبی روبرو کرده است.

به گزارش "مطاف24"، همزمان با پیشروی‌های جدید نیروهای دموکراتیک سوریه در ریف جنوبی حسکه عملیات نیروی هوایی سوریه و روسیه در دیر الزور و ریف آن ادامه دارد.

جنگنده‌های سوری مواضع متعدد داعش در اطراف جبل الثرده مشرف به فرودگاه نظامی دیر الزور در جنوب غربی این شهر و همچنین چندین موضع در اطراف میدان پانوراما و منطقه الحمیدیه و الحویقه را بمباران کردند.

با توقف تلاش داعش برای پیشروی زمینی در شهر دیرالزور تقریبا خبری از درگیری بین یگان‌های ارتش سوریه با گروه‌های داعش در خطوط تماس نیست و آرامش نسبی در این منطقه برقرار است.

از سوی دیگر نیروهای دموکراتیک سوریه مواضع داعش در ریف جنوبی استان حسکه را ازسر گرفته‌اند، منابع میدانی گفتند : نیروهای دموکراتیک سوریه روستای تل النووی در نزدیکی شهرک المالحه در ریف جنوبی حسکه را تحت سیطره خود گرفتند.

به نظر می‌رسد داعش که تصمیم به انتقال نیروهای خارجی خود موسوم به «مهاجرین» به همراه و تجهیزات نظامی سنگین  از رقه به دیرالزور و ریف آن گرفته عناصر سوری خود را که انصار می‌خواند به درگیری‌های جاری علیه نیروهای دموکراتیک در ریف شمالی رقه گسیل کرده است.

منابع تاکید کردند: مسئول امنیتی داعش معروف به ابوشداد الجزراوی ناظر بر حرکت خودروهای مجهز به تیربار این گروهک از ریف شرقی رقه به داخل 2 روستای الحصان و الحسینیه در ریف شمال غربی دیرالزور است.

شمار دیگری از خودروهای هامر داعش نیز به روستای الجنینه رسیده است شهری که دیروز شاهد نشست‌های متعدد داعشی‌ها برای دعوت از اهالی شهر به منظور جنگ با نیروهای دموکراتیک سوریه بود.

داعش همچنین با همکاری تاجرانی از کردستان عراق همچنان به کار انتقال گندم و تجهیزات نفتی از 2 شهر المیادین و البوکمال به خاک عراق ادامه می‌دهد در همین حال روز سه شنبه یک جوان را در خیابان التکایا در شهر دیرالزور را به اتهام همکاری با دولت سوریه اعدام کرد.

 
منبع: فارس

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار