MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 35387 تاریخ ثبت : 1395/2/31 18:02:44
در نمازجمعه این هفته بندر دیّر چه گدشت! مطاف24 گزارش می دهد؛

در نمازجمعه این هفته بندر دیّر چه گدشت!

عدم سازگاری جشن نیمه شعبان با گناه و رقص و اسراف / امید به برجام خوش خیالی است/با فائزه هاشمی برخورد جدی شود/لزوم جوابع قاطع دستگاه دیپلماسی به کارشکنی عربستانی ها/منتخبین مجلس خود را وامدار مردم بدانند نه احزاب سیاسی

به گزارش "مطاف24"،  امام جمعه موقت دیّر گفت:انتظار مایه امید، تحرک، پویایی و نشاط در میان مردم و جوامع است و آنچه شیعه را  از دیگر فرق اسلامی وادیان و مکاتب ممتاز می سازد انتظار یک موعود زنده است که باعث زنده بودن تشیع و امید در میان شیعیان  می شود.
حجت الاسلام بحرانی در خطبه های این هفته نمازجمعه دیّر افزود: حقیقت انتظار حاکمیت اسلام، قرآن و انتظار باز شدن گره ها از کار انسان ها و بشریت در تمام دنیاست.
وی منشأ مشکلات بشریت را قدرت های استکباری و طاغوتی در طول تاریخ دانست و ادامه داد:استکبار بدنبال مبارزه با تفکر مهدویت در بین کشورهای اسلامی  و خاموش کردن این نور امید در دلها و معطوف کردن نگاه ها به مادیات و به استثمار کشیدن ملت هاست.
ابراهیم بحرانی فراهم نبودن زمینه ظهور را دلیل تشکیل نشدن جامع مهدوی برشمرد واظهار داشت:برای زمینه سازی ظهورباید مسئله مبارزه با ظلم ، فساد ، طاغوت وجهل و تلاش برای حاکمیت  عدالت و ارزش های دینی  و قرآنی در جامعه و بازکردن گره از مشکلات اقتصادی و فرهنگی بشریت در اولویت کارها قرار گیرد.
وی با بیان اینکه حکومت جمهوری اسلامی ایران نمونه ای کوچک از حکومت جهانی امام عصر(عج) است افزود: باید تفکر انقلابی  و ایجاد جامعه مهدوی ،قرآنی و اسلامی به کشورهای دیگر صادر شود تا با شنیدن شعار مبارزه با استکبار و حمایت از مظلوم در سراسر دنیا روزنه  امید در دل منتظران واقعی ایجاد شود.
خطیب جمعه دیّر با اشاره به دیدار روحانیون، مدیران و اساتید حوزه های علمیه تهران با مقام معظم رهبری گفت: هدایت فکری و دینی جامعه، هدایت سیاسی و بصیرت افزایی و راهنمایی و حضور در عرصه خدمات اجتماعی سه رسالت عمده حوزه های علمیه و روحانیت است.
وی در خصوص دیدار شرکت کنندگان در سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با رهبر انقلاب بیان کرد: معظم له در این دیدار آمریکا را طاغوت اعظم و شیطان بزرگ معرفی کردند و ایران اسلامی همچنان آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند و هیچ گاه از مبارزه با آمریکا دست برنمی دارد.
حجت الاسلام بحرانی در رابطه با سالروز آغاز محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی از سوی آمریکا تصریح کرد: خصومت آمریکا با ملت ایران عقبه طولانی دارد و خیلی خوش خیالی است که عده ای تصور کنند با برجام و گفتگو این مسئله حل خواهد شد.
وی افزود:تنها راه علاج مشکلات کشور روی آوردن به اقتصاد مقاومتی است که بهینه سازی مصرف نیز در همین  راستا می باشد.
امام جمعه موقت دیّر با تأکید بر لزوم با شکوه برگزار شدن جشن های نیمه شعبان خاطر نشان کرد: جشن امام زمان(عج) بااسراف، گناه و رقص و پایکوبی و آهنگ های مبتذل سازگاری ندارد و از این مسائل پرهیز شود.


بحرانی با اشاره به سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر و عملیات غرورآمیز بیت المقدس عنوان کرد:فتح خرمشهر  از یک طرف نمونه ای از رشادت ها، مقاومت ها و ایستادگی نیروهای جبهه اسلام و از دیگر سو نمایش یک سنت الهی است که هرجا مقاومت و ایستادگی باشد بدنبال آن پیروزی خواهد آمد.
وی اضافه کرد: امروز نیز تنها راه نیل به اهداف اقتصادی و فرهنگی برای مسئولین و مردم  مقاومت و ایستادگی  در برابر مستکبرین است.  
ابراهیم بحرانی گفت:خانواده هایی که سرپرست آنها در زندان می باشد ، این خانواده ها در معرض هرگونه آسیب های اجتماعی و فرهنگی هستند و از نظر اقتصادی نیز مشکلاتی دارند که انتظار است افراد دارای تمکن مالی برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد همت کنند.
وی در آستانه شکل گیری مجلس دهم و یارگیری جناح های سیاسی  بیان داشت: منتخبین مجلس بجای اینکه خود را وامدار جناح های سیاسی بدانند بفکر تصویب قوانین و نظارت دقیق  و حل مشکلات مردم باشند و خود را وامدار مردم بدانند.
خطیب جمعه دیّر با محکوم کردن بیانیه وزارت حج عربستان و کارشکنی های این کشور و لزوم جوابع قاطع دستگاه دیپلماسی کشور به آنان ابراز کرد:عربستان سعودی بجای این کارشکنی ها بابت حادثه سال گذشته منا از ملت ایران عذرخواهی کند و با این اوصاف احتمال اینکه ایرانیان در حج امسال شرکت نکنند تقویت شده است.
 وی در خصوص دیدار فائزه هاشمی و تعدادی از فعالین سیاسی و محکومین با یکی از سران فرقه بهاییت گفت:شکی نیست که این گونه ملاقات ها و معرفی کردن یکی از متهمین بهایی به عنوان اسطوره مقاومت در راستای شکستن قبح اینگونه ارتباطات است که ما از مسئولین و مراجع ذیصلاح می خواهیم برخورد جدی و قاطع صورت گیرد.
بحرانی در پایان از تلاش های سپاه پاسداران در عملیات و پروژه عنکبوت 2 که منجر به دستگیری تعدادی از هنجارشکنان که بدنبال خدشه وارد کردن به هویت ملی و اسلامی جوانان ایران بودند تشکر کرد.
 انتهای پیام/motaf24.ir   

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
راهکار شما برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار