کد خبر : 34702 تاریخ ثبت : 1395/2/23 06:53:23
فرهنگیان جانباز شهرستان دیّر تجلیل شدند همزمان با روز جانباز؛

فرهنگیان جانباز شهرستان دیّر تجلیل شدند

همزمان با میلاد علمدار دشت کربلا حضرت اباالفضل العباس(ع) از 40 فرهنگی جانباز شهرستان دیّر تجلیل شد.

به گزارش "مطاف24"،  به همت آموزش و پرورش شهرستان دیّر همزمان با میلاد با سعادت حضرت عباس(ع)در آیینی از 40 فرهنگی جانباز شهرستان دیّر تجلیل شد.

جانبازان شهدای زنده هستند

فرماندار دیّر در این آیین گفت: قدردانی از جانبازان وطیفه ای همگانی و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های دیگر ضروری است.
حمزه اعتماد جانبازان را شهدای زنده خواند واظهار داشت:جانبازان ما با قدرت ایمان در دفاع از ناموس و شرف کشور از خودگذشتی کرده و در راه خدا به میدان نبرد رفتند و این ویژگی ها  آنان را از سربازان دیگر کشورها متمایز کرده است.
وی با تأکید براینکه در کنار تجلیل از جانبازان باید از خانواده آنها نیز تکریم شود افزود:آرامش و آسایش امروز ایران اسلامی مرهون فداکاری جانبازان است.
اعتماد تصریح کرد: موفقیت های تیم هسته ای در سایه هدایت های رهبری و تدبیر رئیس جمهوری و بواسطه ایثارگری های جانبازان و خون شهداست.
 موضع گیری ها براساس آرمان های نظام و ولایتمداری باشد


امام جمعه موقت دیّر در این نشست  با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی های ابالفضل العباس(ع) مسئله جانبازی است افزود:آنچه به جانبازی ایشان ارزش بخشیده است جانبازی در راه دین، ولایت و مکتب اهلبیت می باشد.
حجت الاسلام ابراهیم بحرانی گفت:جانبازان ما نیز هم در دوران انقلاب و هم در دفاع مقدس با نگاه به زندگی این شخصیت بزرگوار برای حمایت از نظام اسلامی و اطاعت از دستور نائب امام زمان به میدان رفته و به درجه ارزشمند جانبازی نائل آمدند.
وی قمر بنی هاشم را نمونه استقامت و پایداری و ولایتمداری دانست و بیان کرد:بزرگترین درسی که باید از زندگی حضرت عباس(ع) بگیریم این است که مسئولین و مردم در اظهار نظر ها و اتخاذ مواضع بگونه ای عمل کنند که دوست و دشمن بداند اینجا یک نظام ولایی و حکومت دینی است که در رأس آن یک ولی فقیه قرار دارد.
بحرانی اضافه کرد: با  نگاه به زندگی بزرگ جانباز کربلا درس ایثار، ولایتمداری و ایستادگی و اطاعت از ولی فقیه بیاموزیم.
آموزش و پرورش شهرستان به فرهنگیان جانباز افتخار می کند


رئیس آموزش و پرورش دیّر گفت: نامگذاری روز پاسدار و جانباز بیانگر این حقیقت است که پاسداران و جانبازان از مکتب رسول اکرم(ص) درس عزت ،کرامت، آزادگی  وبزرگی آموختند و با تاسی از نهضت عاشورا و کربلا و درک مقتضیات  فرا روی انقلاب و میهن  اسلامی همیشه در صحنه ها حضوری موفق و فداکارانه و به موقع داشته اند.
 احمد عبدالله زاده با بیان اینکه روز جانباز تجلی ایثارگری ها و مجاهدت های این افراد است، افزود: جانبازان در مکتب بزرگ جانباز دشت کربلا درس ایثار و فداکاری اموختند و با لبیک به نائب امام زمان خویش سپر تیر دشمنان شدند و از این آب و خاک حراست نمودند.
وی اظهار داشت:حماسه های پاسداران، جانبازان، بسیجیان و آحاد ملت بزرگ ایران در راه سیانت از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی فراموش ناشدنی است و امنیت و آسایش امروز کشور مرهون این جانفشانی هاست و باید این ایثارگری ها به نسل های بعدی منتقل و تداوم داشته باشد تا شاهد عزت و سرافرازی میهن اسلامی باشیم.
عبدالله زاده تصریح کرد:فرهنگیان همواره در تمامی صحنه های انقلاب حضوری موثر  وماندگار داشته اند و امروز جامعه فرهنگی شهرستان دیّر به جانبازان فرهنگی افتخار می کند و به این افتخار می بالد .

خاطره گویی توسط  آزاده و جانباز سرافراز اسلام حاج مختار عالیپور ،مولودی خوانی و تجلیل از 40 فرهنگی جانباز شهرستان دیّر از دیگر برنامه های این همایش بود.

انتهای پیام/motaf24.ir

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار