کد خبر : 33923 تاریخ ثبت : 1395/2/15 15:04:22
فرهنگیان نمونه شهرستان دیّر تجلیل شدند به مناسبت هفته معلم؛

فرهنگیان نمونه شهرستان دیّر تجلیل شدند

همایش فرهنگیان شهرستان دیّر با حضور مسئولین در تالار الماس دیّر برگزار شد.

به گزارش "مطاف24"، همایش تجلیل از فرهنگیان نمونه شهرستان دیّر با حضور مسئولین برگزار شد.

امام جمعه دیّر صبح امروز در همایش تجلیل از فرهنگیان نمونه شهرستان دیّر گفت:شهید مطهری در زمانه خویش در حوزه و دانشگاه روشنگری نموده و به تعبیر رهبری انقلاب  اسلامی ایران بر پایه افکار و اندیشه های آن بزرگمرد استوار و پایه گذاری شده است.


حجت الاسلام حسینی بیان کرد:با گرامیداشت هفته معلم از هنرنمایی و نقش آفرینی و دلسوزی و خدمات صادقه فرهنگیان تقدیر و تشکر می کنیم.
وی با بیان اینکه معلمی شغل انبیاست افزود:اگر ارزش انسان ها را بر اساس کاری که انجام میدهند بسنجیم، معلمان شریفترین و ارزشمندترین قشر جامعه هستند چرا که هنرشان انسان سازی و تربیت انسان هایی که آینده سازند.
سیدعلی حسینی با تأکید بر اینکه پیشرفت و توسعه یک جامعه  در گرو توسعه نیروی انسانی آن است تصریح نمود:هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است چون که سرمایه انسانی مورد نیاز جامعه را تولید می کند.
وی  اضافه کرد:  خدا و فرشتگان بر آموزگاران که خوبی ها و نیکی ها را به جامعه منتقل می کنند درود می فرستند و جامعه نیز باید قدردان معلمان باشد.
 فرماندار دیّر گفت:هفته معلم فرصت مغتنمی برای قدردانی از فعالان عرصه تعلیم و تربیت است و همگان باید تلاش کنند برنامه های درخور شأن این عزیزان برگزار شود.
حمزه اعتماد افزود:علم ودانش به مثابه دو بال و تعلیم و تربیت وسیله به کمال رسیدن انسان است.
وی بیان داشت: زیرساخت تمدن ایرانی علم ودانش  ودانایی بوده است  که با ورود اسلام به ایران تمدن و فرهنگ ایرانی به کمال رسید و مفتخریم  دارای دینی هستیم که ما را  توصیه به فراگیری علم و دانش می کند.
این مسئول ادامه داد:تقارن هفته معلم با شهادت آیت الله مطهری بیانگر معنویت ، ارزش واعتبار آن شهید است که معلمی نمونه و بی نظیر بود تا جایی که امام تمام آثار ایشان را قابل استفاده می دانست.
فرماندار دیّربا بیان اینکه معلمی عشق و شکیبایی است،گفت: امروز معلمان قشر تأثیرگذار و خلاق جامعه هستند که به کار خود ایمان دارند.
وی با اشاره به اینکه  معلمان با تربیت نسل امروز آینده را تضمین می کنند تصریح کرد: اگر خواهان توسعه و پیشرفت هستیم باید کرامت معلمان حفظ شود  تا  خللی در روند تعلیم و تربیت فرزندان ما بوجود نیاید.


حمزه اعتماد افزود:رویکرد دولت در راستای رهنمودهای رهبری و محور قرار دادن دانش و بومی سازی آن است که در این مسیر نقش معلمان برجسته می باشد.
وی خاطر نشان کرد:با توجه به تحریم ها و فشارهای اقتصادی ، دولت خدمات مناسبی به قشر فرهنگی جامعه ارائه کرده است.
اعتماد  گفت: کارهای خوبی در مسیر تکریم  معلمان  در این شهرستان انجام گرفته است .


مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیّر گفت: معلمی شغل نیست بلکه تعهد و عشق و هنر توانمندی است.
احمد عبدالله زاده اظهار کرد: معلمی پاسداشت اندیشه های سازنده ودر راستای توسعه و تعالی جامعه محسوب می شود.
 وی افزود: دغدغه معلمان همیشه این بوده که حیات بشر بر مدار ارزش ها و کرامت ها بچرخد و مقام و منزلت و کرامت قشر فرهنگی در گروه رسالت و مسئولیت آنها  است.
عبدالله زاده در ادامه گزارش عملکرد آموزش و پرورش در یکسال گذشته را به حاضران ارائه نمود.
گفتنی است در این همایش از فرهنگیان نمونه شهرستان دیّر تقدیر شد.
انتهای پیام/motaf24.ir


 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار