MySQL error : Table 'motaf24_db.newsstat' doesn't exist
کد خبر : 30435 تاریخ ثبت : 1394/12/26 08:59:50
 تذکر لسانی از مهمترین اولویت های اجرای امر به معروف است امام جمعه دیّر:

تذکر لسانی از مهمترین اولویت های اجرای امر به معروف است

امام جمعه دیّر گفت: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر انگیزه و هدف اصلاح افراد است که با شیوه ها و روش های صحیح به نتیجه خواهد رسید.

به گزارش مطاف24،حجت الاسلام  سیدعلی حسینی گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر  وظیفه  عموم مردم است و همگان باید یکدیگر را به کارهای خیر دعوت کنند و از موارد مفسده زا بازدارند.
امام جمعه دیّر افزود:امیدواریم با اجرای صحیح قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر به وظیفه  شرعی خود عمل کنیم چرا که دیگر واجبات در پرتو عمل به این فریضه مهم محقق می شود.
وی تصریح کرد:نیاز است در کنار برخورد با منکرات جامعه نسبت به تشویق افراد به کارهای خیر و حضور در مساجد و برنامه های دینی و مذهبی اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
حسینی بیان داشت: در برخورد با مهمانان نوروزی ضمن عمل به  وظیفه شرعی به گونه ای  اقدام شود که به تشکیلات امر به معروف و نهی از منکر بدبین نشوند .
وی عنوان کرد:فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک واجب دینی بر عهده عموم مردم است وهیچ کس نمی تواند خود را از این مهم معاف کند.
حجت الاسلام  حسینی با بیان اینکه در اجرای امر به معروف و نهی از منکر نتیجه مهم است،خاطر نشان کرد: انگیزه و هدف اصلاح افراد باشد نه کوبیدن آنان و این مهم نیز با شیوه ها و روش های صحیح  به نتیجه خواهد رسید.
امام جمعه بندر دیّر افزود: در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید مراتب آن به صورت قدم به قدم و تدریجی انجام شود و تذکر لسانی در اولویت باشد.
وی یادآور شد:بر اساس آیات و روایات سکوت و بی تفاوتی در برابر گناه و فساد در جامعه خود گناه به حساب می آید.
حسینی اظهار داشت :در اجرای این فریضه الهی باید قانونمند عمل شود وقانون و دستگاه قضا نیز از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت کند.

انتهای پیام/motaf24.ir
 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
عملکرد شورای فعلی دیّر را چگونه ارزیابی می کنید؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار