کد خبر : 25836 تاریخ ثبت : 1394/10/11 07:17:52

فتنه 88 تلاش برای ایجاد تردید در ایمان و اراده یک ملت بود

مشهد- ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فتنه 88 را کسانی به راه انداختند که درصدد ایجاد تردید در ایمان مردم به آرمان ها و اراده ملت در حفظ انقلاب اسلامی بودند.

به گزارش ایرنا، «سعید جلیلی» پنجشنبه شب در همایش گرامی داشت 9 دی در مشهد افزود: دشمنان ایران اسلامی اذعان دارند که ملت ما با انقلاب اسلامی به حیات تازه ای دست یافته است و پس از گذشت چند دهه از انقلاب، مسائل مربوط به ایران هنوز در صدر اخبار جهان قرار دارد.
وی اظهار کرد: دشمنان بیش از سه دهه است که همه توان نرم افزاری و سخت افزاری خود را علیه ایران به کار بسته اند اما شجره انقلاب اسلامی هر روز پرثمرتر می شود.
وی گفت: حرکت مردم ایران اسلامی اجابت دعوت خداوند و پیامبر اسلام (ص) بود و مخالفت با این حرکت و انقلاب، از جنس مخالفت با پیامبر اسلام (ص) است.
جلیلی افزود: دشمن در یک دهه از سال 1357 تا 1368 همه تلاش خود را انجام داد تا مانع تناور شدن شجره طیبه انقلاب اسلامی شود و هر آنچه داشت برای براندازی نظام اسلامی هزینه کرد.
وی اظهار کرد: در دهه اول انقلاب اسلامی دشمن یک جنگ نرم و یک جنگ سخت تمام عیار را علیه ملت ایران به راه انداخت اما ملت با ایمان راسخ و همت واحد توانست در مقابل دشمن شناخته شده خود به پیروزی دست یابد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمن پس از سرخوردگی از جنگ سخت با ملت ایران، سعی کرد با ایجاد شبهاتی در اصل انقلاب، مردم را دچار تردید کند.
وی افزود: دشمن سعی کرد با نفوذ بین مسئولین کشور، شبهه افکنی ها را از زبان مسئولان در جامعه ایجاد کند و در داخل کشور زمینه تردید نسبت به آرمانهای انقلاب را فراهم آورد.
وی بیان کرد: دشمن که سال ها نتوانسته بود در برابر انقلاب اسلامی موفقیتی بدست آورد در فتنه 88 این فرصت را پیدا کرد که مسیر رسیدن به اهداف خود را طی کند و تردید در ایمان مردم نسبت به انقلاب اسلامی را از طریق چهره های نظام ایجاد کند.
جلیلی گفت: تفاوت دهه سوم انقلاب و فتنه 88 با دهه اول انقلاب و جنگ نظامی دشمن این بود که چهره های شاخصی از درون نظام پنجه به روی انقلاب کشیدند و در افکار عمومی نسبت به آرمانهای انقلاب تردید ایجاد کردند.
وی افزود: حماسه 9 دی ماه تقابل نظام مردم سالاری دینی با اندیشه لیبرال دموکراسی غرب بود که نشان داد به آمریکا اجازه نخواهد داد که رهبر جهان شود یا رهبری خود را ادامه دهد.
وی ادامه داد: کسانی که در 9 دی برای اعتراض به خیابانها آمدند تنها افرادی نبودند که به فرد پیروز در انتخابات 88 رای دادند بلکه کسانی بودند که در انتخابات سال 92 نیز حماسه آفریدند و حضور حداکثری خود در انتخابات یک ملت برای برگزیدن فرد اصلح را به رخ دشمن کشیدند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتخابات سال 1392 و حماسه حضور مردم در آن اظهار کرد: فرق مردم سالاری دینی با دموکراسی آمریکایی این است که حق رای مردم ولو با اختلاف 7 دهم درصد را به رسمیت می شناسد و رای مردم را وتو نمی کند و در اینجاست که چهره مدعیان واقعی طرفداری از آرای مردم روشن می شود.
وی گفت: مدعیان لیبرال دموکراسی در برابر سخن صریح آمریکا مبنی بر در اختیار گرفتن رهبری جهان، کشتار مردم فلسطین، یمن و دیگر کشورها سکوت کرده اند، حال در این میان اندیشه ای به نام تمدن نوین اسلامی پیدا شده که ادعای آمریکا مبنی بر رهبری جهان را به چالش کشیده است، لذا دشمن نمی تواند این مساله را تحمل کند.
جلیلی افزود: دشمن بیش از 170 شبکه تلویزیونی به زبان فارسی در قالب یک لشکر رسانه ای راه اندازی کرده تا در درون ملت نسبت به نظام تردید ایجاد کند اما وقتی غبار تردید نسبت به باورهای یک ملت تشدید می شود، راهش این است که باید حقیقت را آشکار کرد.
وی اظهار کرد: رمز موفقیت انقلاب اسلامی این است که فتنه ها را درک کرده و راه مقابله با آن که همان نشان دادن حقیقت به ملت است را در پیش می گیرد.
وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی به دنبال حقیقت و آشکار کردن آن است و براساس همین اصل در برابر فتنه گران صبوری کرده و به رغم خواسته بسیاری از افراد از محاکمه آنان در همان سال خودداری کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: داشتن امنیت پایدار منوط به داشتن ایمان و برقراری عدالت است و زمانی که حقیقت برای مردم آشکار می شود، قدرتی تشکیل می دهند که قابل شکست نیست.
وی افزود: در 10 روز گذشته که قرار بر اجرای برجام بود در کنگره آمریکا بیش از 11 طرح علیه ایران مطرح شد که نشان می دهد دشمن هرگز دست از مقابله با نظام اسلامی برنمی دارد لذا باید هوشیار بود و نباید مفهوم نفاق را فقط در برخی مصادیق مانند گروهک منافقین خلاصه کرد زیرا اگر در این مفهوم به همان گروه منافقین بسنده نمود، حاشیه امن برای کسانی ایجاد خواهد شد که با چهره های دیگری از نفاق وارد عرصه می شوند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار