کد خبر : 20172 تاریخ ثبت : 1394/7/26 15:56:05
وظیفه روحانیون ترویج اسلام ناب در مقابل اسلام سکولار است امام جمعه دیّر درجمع روحانیون و مبلغان شهرستان:

وظیفه روحانیون ترویج اسلام ناب در مقابل اسلام سکولار است

امام جمعه دیّر گفت: وظیفه روحانیون و مبلغان معرفی اسلام ناب در مقابل اسلام سکولار ، معرفی خط امام ، تقویت مبانی اعتقادی نسل جوان و تحکیم بنیان خانواده و بیان اهمیت نقش رهبری درجامعه است.

به گزارش "مطاف24"،  امام جمعه دیّر در جمع روحانیون و وعاظ شهرستان دیّر گفت:رمز بالندگی شیعه  سه عنصر شهادت، انتظار و مرجعیت و ولایت فقیه است.
وی اظهار داشت: عامل مرجعیت و ولایت فقیه از فرهنگ عاشورا و انتظار پاسداری می کند و مانع از به انحراف کشیدن آنها می شود.
حجت الاسلام حسینی افزود:دشمن بدنبال منحرف کردن واقعه عاشورا و سمت و سو دادن جلسات وعظ به مسائل انحرافی است.


وی یکی از برنامه های دشمن را بهره برداری از فضای مجازی در راستای ایجاد شبهه در اعتقادات شیعه دانست وادامه داد: روحانیون باید با به روز بودن خود  پاسخگوی شبهاتی باشند که در ذهن مخاطبانشان می گذرد.
امام جمعه دیّر با تأکید بر سیاسی بودن قیام امام حسین(ع) عنوان کرد: واعظان و مبلغان باید روی منبر حسینی در ارتباط با موضوع هایی همچون جایگاه ولایت فقیه، استکبار جهانی و فرهنگ ایثار و شهادت به مردم آگاهی دهند.
وی  ولایت را باعث عزت روحانیت دانست وگفت: امروز مصداق بارز مجاهدت ، شناخت نقشه دشمن و مقابله با آن است.


سید علی حسینی استحاله جمهوری اسلامی را از اهداف دشمنان برشمرد و تصریح کرد: دشمن به دنبال تأثیرگذاری بر افکار مسوولین و مردم است.
حجت الاسلام حسینی افزود: تحریف  شخصیت امام  و القای اینکه ما امروز دشمن نداریم در راستای استحاله جمهوری اسلامی می باشد در حالی که دیدگاه امام و قرآن این گونه نبوده است.
وی با اشاره به فرمایشان مقام معظم رهبری گفت: دشمن بدنبال ترویج اسلام حداقلی ، اسلام سکولار و بزک کردن و تطهیر چهره رژیم سابق است .
حسینی  بیان داشت: کمک و حمایت از حزب الله لبنان، سوریه و عراق هم دفاع از مظلوم و هم برای منافع ملی کشور است.
امام جمعه دیّر گفت: اینکه نیروهای ارزشی و انقلابی را تندرو وافراطی جلوه می دهند  به خاطر فضا سازی برای انتخابات پیش رو است .


وی در پایان وظیفه روحانیون و مبلغان  را معرفی اسلام ناب در مقابل اسلام سکولار ، معرفی خط امام و تقویت مبانی اعتقادی نسل جوان و تحکیم بنیان خانواده و بیان اهمیت نقش رهبری درجامعه دانست.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار